Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

Od czytelników

Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

24.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkańcy województwa mazowieckiego wybrali 17 projektów, które otrzymają po 5 tys. zł na realizację zadań społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W tegorocznym konkursie nie brała udziału żadna lokalna placówka, ale głosowane odbywało się również w wyszkowskim supermarkecie Tesco, którego klienci wybrali projekt fundacji w Radzyminie.
W całej Polsce klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Klienci wyszkowskiego supermarketu Tesco najczęściej głosowali (11.494 głosów) na projekt „Regabilitacja przez sztukę – warsztaty arteterapii” Fundacji Kreatywni. Arteterapia jest nowoczesną metodą pracy z osobami z niepełnosprawnością, która wspiera ich rozwój. Głównym celem projektu jest integracja i aktywizacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku, zamieszkałych na terenie gminy Radzymin. Fundacja zorganizuje warsztaty metodą arteterapii i przygotuje wystawę z powstałych podczas warsztatów prac.
10.144 głosów zdobył w Wyszkowie projekt „Świat do rąk” PSONI Koło w Wołominie, 9.850 – „Gwiazdka 2017” Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.
W województwie mazowieckim, oprócz wybranej w wyszkowie fundacji, granty otrzymają również organizacje z Warszawy, Sochaczewa, Płońska, Piaseczna, Rabian Przewozu Starego, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Maz., Radomia i Siedlec. Łącznie na terenie Mazowsza oddano blisko 561.630 głosów. 
- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.22% (196 głosów)
29.02% (256 głosów)
7.03% (62 głosów)
7.37% (65 głosów)
34.35% (303 głosów)