Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

Od czytelników

Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

24.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkańcy województwa mazowieckiego wybrali 17 projektów, które otrzymają po 5 tys. zł na realizację zadań społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W tegorocznym konkursie nie brała udziału żadna lokalna placówka, ale głosowane odbywało się również w wyszkowskim supermarkecie Tesco, którego klienci wybrali projekt fundacji w Radzyminie.
W całej Polsce klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Klienci wyszkowskiego supermarketu Tesco najczęściej głosowali (11.494 głosów) na projekt „Regabilitacja przez sztukę – warsztaty arteterapii” Fundacji Kreatywni. Arteterapia jest nowoczesną metodą pracy z osobami z niepełnosprawnością, która wspiera ich rozwój. Głównym celem projektu jest integracja i aktywizacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku, zamieszkałych na terenie gminy Radzymin. Fundacja zorganizuje warsztaty metodą arteterapii i przygotuje wystawę z powstałych podczas warsztatów prac.
10.144 głosów zdobył w Wyszkowie projekt „Świat do rąk” PSONI Koło w Wołominie, 9.850 – „Gwiazdka 2017” Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.
W województwie mazowieckim, oprócz wybranej w wyszkowie fundacji, granty otrzymają również organizacje z Warszawy, Sochaczewa, Płońska, Piaseczna, Rabian Przewozu Starego, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Maz., Radomia i Siedlec. Łącznie na terenie Mazowsza oddano blisko 561.630 głosów. 
- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szkoła dla Rodziców zaprasza

Szkoła dla Rodziców zaprasza

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie, chcąc wspierać rodziców w ich trudnej i odpowiedzialnej misji, zaprasza na zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, czyli cykl 10 spotkań – warsztatów ze specjalistami poradni, dotyczących rozwoju i wychowania dzieci.
zobacz więcej
Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
zobacz więcej
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Skarbowy szkoli przedsiębiorców

Skarbowy szkoli przedsiębiorców

Podatnicy, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieli obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Rejestry będą przesyłali do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie zaprasza mikroprzedsiębiorców szkolenia: we wszystkie wtorki listopada o godz. 11 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku