Advertisement 
Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

Od czytelników

Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

24.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkańcy województwa mazowieckiego wybrali 17 projektów, które otrzymają po 5 tys. zł na realizację zadań społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W tegorocznym konkursie nie brała udziału żadna lokalna placówka, ale głosowane odbywało się również w wyszkowskim supermarkecie Tesco, którego klienci wybrali projekt fundacji w Radzyminie.
W całej Polsce klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Klienci wyszkowskiego supermarketu Tesco najczęściej głosowali (11.494 głosów) na projekt „Regabilitacja przez sztukę – warsztaty arteterapii” Fundacji Kreatywni. Arteterapia jest nowoczesną metodą pracy z osobami z niepełnosprawnością, która wspiera ich rozwój. Głównym celem projektu jest integracja i aktywizacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku, zamieszkałych na terenie gminy Radzymin. Fundacja zorganizuje warsztaty metodą arteterapii i przygotuje wystawę z powstałych podczas warsztatów prac.
10.144 głosów zdobył w Wyszkowie projekt „Świat do rąk” PSONI Koło w Wołominie, 9.850 – „Gwiazdka 2017” Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.
W województwie mazowieckim, oprócz wybranej w wyszkowie fundacji, granty otrzymają również organizacje z Warszawy, Sochaczewa, Płońska, Piaseczna, Rabian Przewozu Starego, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Maz., Radomia i Siedlec. Łącznie na terenie Mazowsza oddano blisko 561.630 głosów. 
- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom