Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

25.10.2016
autor: ZSS Brańszczyk
W środę 19 października w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się niezwykła uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Zostali serdecznie powitani miłym słowem, piosenką i spektaklem teatralnym pt.: „Bądź sobą”. Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska dokonała pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom upominki. Starsi uczniowie życzyli nowym koleżankom i kolegom, by w szkole realizowali swoje marzenia, kształtowali charaktery i nauczyli się być dobrymi ludźmi.
Uroczystość była także okazją, aby wszystkim pracownikom oświaty złożyć życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły wręczyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, w obecności przybyłych gości, 
w tym ks. kan. Pawła Stacheckiego, Danuty Ziomek dyrektora DPS w Brańszczyku, emerytowanych nauczycieli, pań wychowawczyń z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, rodziców.
Miłym akcentem był wspólny poczęstunek przygotowany przez radę rodziców. Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje gościom za przyjęcie zaproszenia, a Urzędowi Gminy w Brańszczyku za możliwość skorzystania z pięknej sali Ochotniczej Straży Pożarnej. W wyjątkowym miejscu odbyła się wyjątkowa uroczystość.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie „Kopernika” na stażu w Portugalii (foto)

Uczniowie „Kopernika” na stażu w Portugalii (foto)

Uczniowie CEZiU „Kopernik” od 21 sierpnia do 11 września uczestniczyli w stażu zagranicznym w Portugalii, w ramach projektu Erasmus+ „Kompetentny uczeń kluczem do sukcesu zawodowego na europejskim rynku pracy”. 
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Rozpoczęcie roku w CEZiU Kopernik (foto)

Rozpoczęcie roku w CEZiU Kopernik (foto)

Uroczystą inaugurację roku szkolnego w CEZiU „Kopernik” 3 września poprowadzili uczniowie Kamila Pęgier i Kacper Siwek. 
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
manhattan
manhattan