Wraca bezpłatna mammografia

Od czytelników

Wraca bezpłatna mammografia

06.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ. W Wyszkowie planowane są na 30 lipca w godz. 9.30 - 18 i 31 lipca w godz. 9.50 - 17.25. Mammobus stanie, jak zwykle, za urzędem miejskim przy al. Róż.
 
Bezpłatne badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, trzeba zachować wszelkie środki ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań będą także środki do dezynfekcji rąk. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58-666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.
Badania nie wymagają skierowania, a tylko systematyczności w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych, co pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie, nie powinny zwlekać z rejestracją.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom