Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

Od czytelników

Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

21.01.2017
autor: Przedszkole nr 4
Miło nam poinformować, że Przedszkole Integracyjne nr 4 nawiązało współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC w ramach projektu International Kindergarten.
Organizacja liczy ponad 100.000 członków, działa w 124 krajach, na ok. 2400 uniwersytetach. Umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną.
W ramach realizacji projektu od 16 stycznia odbywały się w naszym przedszkolu interaktywne zajęcia ze studentami, prowadzone w całości w języku angielskim. Zajęcia odbywały się codziennie w innej grupie.
Przedszkolaki poprzez interaktywne zajęcia i zabawy obejmujące takie tematy jak kultura, tradycje, kulinaria czy muzyka poszerzały swoje horyzonty oraz zaspokajały jakże naturalną dla tego wieku ciekawość. Uczyły się, że to, iż ludzie posiadają różne kolory skóry, mówią innymi językami bądź też zostali wychowani w innej kulturze, to naturalna i piękna część rozmaitości tego świata. Ponadto w dzieciach kształtowana była ciekawość języków obcych oraz umiejętność ich przyswajania, tak ważna już od najmłodszych lat. Uczyły się także tolerancji, kształtowały w sobie postawy otwartości i akceptacji tego, co inne, a przy tym świetnie się bawiły! Świat przestał mieć dla nich granice.
Muhtaza Aziziya Syafiq Moza pochodzi z Indonezji, z Palembang, drugiego co do wielkości miasta na Sumatrze. Jest studentką II roku chemii Uniwersytetu Sriwijaya. Moza po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie AIESEC i była to jej pierwsza wizyta w Europie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość