Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

Od czytelników

Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

19.10.2016
autor: Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym
W pierwszym tygodniu października społeczność Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym gościła dwoje studentów z Rumunii i Turcji. 
W czasie spotkań  z uczniami Carla i Eray opowiadali o swoich krajach, ich tradycjach i zwyczajach. Pokazali ciekawe prezentacje. Potem, podczas różnych konkurencji, sprawdzali, co dzieci zapamiętały na temat państw, z których pochodzą. Zabawne okazały się ćwiczenia, w czasie których uczniowie uczyli się słów w języków rumuńskim i tureckim. Oczywiście goście zostali poddani też próbom zmierzenia się z karkołomnymi polskimi zwrotami, z wypowiedzeniem których poradzili sobie bardzo dobrze. 
Wizyta studentów nie ograniczała się tylko do spotkań na zajęciach. Carla i Eray spędzali czas z społecznością szkolną również na przerwach oraz po lekcjach. Młodsze dzieci zaprosiły gości na wycieczkę do Stajni „Pasja” w Skuszewie. Mogli tam pojeździć konno oraz uczestniczyć w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie V i VI klasy zorganizowali zaś wieczorki klasowe. W czasie tych spotkań były przyrządzane sałatki owocowe i warzywne. Degustowano pizzę oraz słodkie przysmaki. Największą atrakcję stanowiły jednak wspólne gry, zabawy i tańce. Uśmiech nie znikał z twarzy Carli i Eraya, co świadczyło o tym, że czuli się tam bardzo dobrze. 
Goście zwiedzili też Wyszków oraz Pułtusk. Po tygodniowym pobycie studentów wszystkim żal było się rozstawać. Na uroczystym apelu pani dyrektor Agnieszka Drążewska podziękowała nowym przyjaciołom zza granicy za spędzony u nas czas i wręczyła upominki, w tym prezenty przekazane przez Burmistrza Wyszkowa. 
Spotkanie z gośćmi stanowiło dla społeczności Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym niezwykłe przeżycie, dzięki niemu miała ona możliwość pogłębienia wiedzy na temat Rumunii i Turcji, ale też przybliżenia innym polskich zwyczajów i kultury. Dla uczniów była to lekcja tolerancji, ale też przede wszystkim doskonała okazja, by kształcić umiejętność wypowiadania się w języku angielskim.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość