Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

Od czytelników

Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

19.10.2016
autor: Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym
W pierwszym tygodniu października społeczność Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym gościła dwoje studentów z Rumunii i Turcji. 
W czasie spotkań  z uczniami Carla i Eray opowiadali o swoich krajach, ich tradycjach i zwyczajach. Pokazali ciekawe prezentacje. Potem, podczas różnych konkurencji, sprawdzali, co dzieci zapamiętały na temat państw, z których pochodzą. Zabawne okazały się ćwiczenia, w czasie których uczniowie uczyli się słów w języków rumuńskim i tureckim. Oczywiście goście zostali poddani też próbom zmierzenia się z karkołomnymi polskimi zwrotami, z wypowiedzeniem których poradzili sobie bardzo dobrze. 
Wizyta studentów nie ograniczała się tylko do spotkań na zajęciach. Carla i Eray spędzali czas z społecznością szkolną również na przerwach oraz po lekcjach. Młodsze dzieci zaprosiły gości na wycieczkę do Stajni „Pasja” w Skuszewie. Mogli tam pojeździć konno oraz uczestniczyć w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie V i VI klasy zorganizowali zaś wieczorki klasowe. W czasie tych spotkań były przyrządzane sałatki owocowe i warzywne. Degustowano pizzę oraz słodkie przysmaki. Największą atrakcję stanowiły jednak wspólne gry, zabawy i tańce. Uśmiech nie znikał z twarzy Carli i Eraya, co świadczyło o tym, że czuli się tam bardzo dobrze. 
Goście zwiedzili też Wyszków oraz Pułtusk. Po tygodniowym pobycie studentów wszystkim żal było się rozstawać. Na uroczystym apelu pani dyrektor Agnieszka Drążewska podziękowała nowym przyjaciołom zza granicy za spędzony u nas czas i wręczyła upominki, w tym prezenty przekazane przez Burmistrza Wyszkowa. 
Spotkanie z gośćmi stanowiło dla społeczności Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym niezwykłe przeżycie, dzięki niemu miała ona możliwość pogłębienia wiedzy na temat Rumunii i Turcji, ale też przybliżenia innym polskich zwyczajów i kultury. Dla uczniów była to lekcja tolerancji, ale też przede wszystkim doskonała okazja, by kształcić umiejętność wypowiadania się w języku angielskim.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
XIII Marsz Niepodległości (foto)

XIII Marsz Niepodległości (foto)

Już po raz 13. pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.
zobacz więcej
Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

W Przedszkolu nr 9 już od maluszka uwrażliwiamy i zachęcamy dzieci do pomagania innym, zapoznajemy z rówieśnikami żyjącymi w różnych regionach świata, kształtujemy postawę otwartości i tolerancji na inne kultury. 
zobacz więcej
Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Już po raz dwunasty w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego mieszczącym się w dawnym Domu Bankowym Wilhelma Landaua w Warszawie najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP i FMP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2016/2017.
zobacz więcej
Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

W ramach wieloletniej współpracy, po raz kolejny grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie: Paweł Gościniak, Dawid Sieńkowski, Piotr Kuga i Rafał Getka oraz Hubert Zieliński z Zespołu Szkół w Długosiodle, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Beaty Sierzan, uczestniczyła w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim. Praktyki odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości – programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020