Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

Od czytelników

Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

02.12.2017
autor: Ewa Landoch
29 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa XV edycji Konkursu Ekologicznego „Wisła inspiruje”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 
Tematyka konkursu nawiązywała do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”. Głównym celem było zainteresowanie uczniów otaczającą przyrodą i zwrócenie ich uwagi na problemy ekologiczne związane z wodą. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III zmierzyli się z przygotowaniem plakatu ekologicznego z hasłem, zaś klas IV-VI komiksu łączącego część plastyczną i tekstową. Z kolei uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści klas II i III mieli za zadanie napisać wiersz.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej oraz przyznała po 3 wyróżnienia w każdej z 3 kategorii. Nagrody otrzymali uczniowie, ich opiekunowie oraz szkoły, z których wywodzą się zwycięzcy. Nagrody wręczała wicemarszałek województwa mazowieckiego pani Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele Departamentu Polityki Ekologicznej, Geodezji i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.
Ogromny sukces odniosła uczennica Szkoły Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie Olga Kamila Zdrojewska z klasy Vc, zajmując I miejsce w kategorii komiks. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 600 uczniów ze 107 mazowieckich szkół. Serdecznie gratulujemy Oldze wysokiego wyniku i życzymy jej dalszych sukcesów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
zobacz więcej
Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie (foto)

Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie (foto)

Uczennica trzeciej klasy fryzjerskiej I Technikum Poligraficzno-Usługowego Klaudia Jagielska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie.
zobacz więcej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

… boleśnie (dla portfela) przekonała się jedna z naszych czytelniczek po sprzedaży mieszkania. Od jego nabycia minęło dokładnie 5 lat i 16 dni, więc transakcja powinna być zwolniona z podatku. To jednak tylko część przepisu. Druga mówi: 5 lat, ale od końca roku podatkowego. – Okazało się, że urząd inaczej liczy lata. Jak żyję o czymś takim nie słyszałam. Dlaczego to nie jest upublicznione? – dziwi się pani Barbara. Dziwi się i ostrzega…
zobacz więcej
Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

W środę 31 maja w Przedszkolu nr 9 „Bajka” w Wyszkowie odbył się gminny konkurs „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima”. Jan Brzechwa i Julian Tuwim to czarodzieje słowa i dziecięcej radości. Ich popularność wśród kilku już pokoleń jest niezwykła. Podczas naszego konkursu znane wszystkim wiersze usłyszeliśmy w nowej wersji, wersji muzycznej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a występy oceniało niezależne jury.
zobacz więcej
Mrówka grudzień2 2017

Najczęściej komentowane

ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star