Wakacyjna wyprawa do Lublina (foto)

Od czytelników

Wakacyjna wyprawa do Lublina (foto)

06.07.2017
autor: Grajcyli skład
Kontynuując atrakcyjne rozpoczęcie wakacji, w pięć dni po spływie kajakowym rzeką Omulew i wycieczce na forty różańskie, naszą streetworkerską grupą „Grajcyli skład” ruszyliśmy na zwiedzanie Lublina i jego atrakcji.
Wyjazd zaczął się pod górkę: korki, później dwie nawałnice, ale dotarliśmy szczęśliwie. Skansen wsi lubelskiej jest kapitalnie urządzony i naprawdę duży. Oprócz zabytków, uwagę dzieci i młodzieży przyciągały zwierzęta (szczególnie małe kózki i źrebak) w odtworzonych wiernie zagrodach wiejskich, rynek małego miasteczka a nawet starusieńki cmentarz. Szybko się zmęczyliśmy, ponieważ zwiedzania było bardzo dużo, a pogoda nie rozpieszczała. Powietrze było duszne i nasycone wilgocią i do tego momentami mocno przypiekające słońce. Po zaspokojeniu pragnienia ruszyliśmy do miejsca zadumy, obozu koncentracyjnego w Majdanku. Czas szybko płynął, a upał dokuczał, ale znaleźliśmy jeszcze trochę siły, by jeszcze w drodze powrotnej zwiedzić klimatyczne, lubelskie Stare Miasto. Tu młodzież wysłuchała kilku legend, w tym jedną o kamieniu nieszczęścia i skutkach, jakie mogą być po jego dotknięciu. Zaś jeden z naszych niewiernych mógł doświadczyć tego na sobie. Gdy na zakończenie zwiedzania udaliśmy się na lody, a ów niedowiarek po kupieniu apetycznego loda, patrząc się w dół skomentował: i po co ja go dotykałem (miał na myśli kamień nieszczęścia), teraz będę jadł samą muszelkę…
Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków i realizowanego od roku 2015 przez Fundację „Nad Bugiem”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Harcerze znowu na Starcie (foto)

Harcerze znowu na Starcie (foto)

W miniony weekend, po kilkuletniej przerwie, harcerze znów ruszyli na Start! Harcerze z Hufców Wyszków i Tłuszcz zmagali się na trasach 17 Rajdu Harcerskiego Start 2017 „Do biegu…” nie tylko z przygotowanymi zadaniami, ale i kilometrami. Łącznie każdy pokonał ich minimum 40!
zobacz więcej
Razem świętujemy nadejście wiosny! (foto)

Razem świętujemy nadejście wiosny! (foto)

21 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie odbyło się, już tradycyjnie, wielkie świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny. Tym razem jednak bez topienia Marzanny, bowiem szczycimy się pokojowym nastawieniem do rzeczy ożywionych i nie tylko!
zobacz więcej
Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

W Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie bawiliśmy się z kolorem białym.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku