W rocznicę wybuchu powstania

Od czytelników

W rocznicę wybuchu powstania

19.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, 22 stycznia, wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na uroczystość w Kamieńczyku, przy pomniku poświęconemu powstańcom.
Uczestnicy uroczystości złożą hołd Powstańcom Styczniowym, którzy stanęli w 1863 r. do walki w obronie niepodległości naszej ojczyzny. Do uświetnienia naszej uroczystości zapraszamy również poczty sztandarowe szkół, organizacji i stowarzyszeń. 
W obchodach wezmą udział m.in.: parlamentarzyści, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńczyku ks. Kazimierz Klepacki, środowiska kombatanckie, m.in., ŚZŻAK obwód Rajski Ptak, stowarzyszenia, przedstawiciele władz Prawa i Sprawiedliwości, sympatycy i członkowie PiS oraz mieszkańcy powiatu. 
Powstanie styczniowe rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego. Objęło tereny zaboru rosyjskiego i miało charakter wojny partyzanckiej. Uznawane jest za największe powstanie narodowe. Mimo klęski, miało ogromny wpływ na dążenia niepodległościowe Polaków. Według historyków, podczas powstania miało miejsce ponad tysiąc starć, a siły polskie liczyły w sumie ok. 200 tys. osób
Program uroczystości, która rozpocznie się o godz. 15:
- słowo wstępne oraz powitanie 
- rys historyczny powstania 
- wystąpienia gości
- modlitwa ks. proboszcza w intencji poległych powstańców
- składanie wieńców i zapalenie zniczy na grobie powstańców styczniowych
- zakończenie uroczystości
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Drodzy,  Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Drodzy, Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Zapewne już wiecie, że Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia LO w Wyszkowie przekształcił się w Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Wyszkowie. Zależy nam bowiem, abyśmy nie tracili ze sobą kontaktu i w miarę możliwości wspierali szkołę, z której wyszliśmy, z którą czujemy się związani.
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej
Bal dla przedszkolaków

Bal dla przedszkolaków

Tradycyjnie już Przedszkole nr 9 „Bajka” zaprasza na Optymistyczny Karnawałowy Bal Charytatywny: 28 stycznia, godz. 13.
zobacz więcej
Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku