W bibliotece i z policjantką (foto)

Od czytelników

W bibliotece i z policjantką (foto)

28.09.2016
autor: Przedszkole nr 9
Dzieci z Przedszkola nr 9 mają za sobą intensywny czas. Najpierw odwiedzały bibliotekę, potem gościły u siebie wyszkowską policjantkę.
21 września - „Tygryski”, „Biedronki” i „Kotki”, 22 września - „Smerfy” i „Żabki” z Przedszkola nr 9 odwiedziły bibliotekę miejską. Pani Paulina oprowadziła nas po dziale dla dzieci, dziale dla dorosłych, czytelni dla dorosłych, mieliśmy możliwość zobaczyć windę, którą przewozi się książki. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek, obejrzeliśmy najstarszą książkę znajdującą się w bibliotece. 
Mamy nadzieję, że nasza współpraca i zaplanowane na ten rok szkolny comiesięczne wizyty przedszkolaków w bibliotece zachęcą dzieci do czytelnictwa i ukażą piękny świat książki – pełen fantazji, rozwijający wyobraźnię.
 
O bezpieczeństwie z policjantką
Z kolei w piątek 23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z wyszkowskiej komendy. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych, zasady przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Pani policjantka zademonstrowała również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani policjantce podziękowanie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„Podziel się sobą” (foto)

„Podziel się sobą” (foto)

Uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Długosiodle rok szkolny 2016/2017 upłynął pod hasłem działań wolontarystycznych. Thomas Jefferson powiedział: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” W tym roku szkolnym swoim współczuciem, życzliwością, cierpliwością i poświęceniem czasu wykazała się młodzież z naszej szkoły poprzez działania na rzecz ogólnopolskich akcji.
zobacz więcej
Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów. W tym dniu wszedł w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO), według którego wszelkie odpady dzieli się na 4 główne kategorie. Na tych zasadach odbywać ma się również selektywna ich zbiórka, dzięki czemu więcej odpadów będzie poddawane recyklingowi. Co ta zmiana oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?
zobacz więcej
Międzynarodowy obóz harcerski (foto)

Międzynarodowy obóz harcerski (foto)

„W lesie na polanie pali się ognisko, a wszyscy harcerze siedzą przy nim blisko...” - a dokładniej mówiąc siedzieli, świetnie się bawili i nawiązywali nowe, czasem międzynarodowe przyjaźnie. W poniedziałek 11 lipca zuchy i harcerze z Hufca ZHP Wyszków wyruszyli na dwutygodniowy obóz pod namiotami. Kierunek - Piece koło Szczytna. 
zobacz więcej
Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Uczniowie z klas pierwszych technicznych i licealnej oraz z klasy drugiej zawodowej prezentowali swoje projekty podczas Tygodnia chemii.
zobacz więcej
ITAMED
censor jpk
ITAMED