W bibliotece i z policjantką (foto)

Od czytelników

W bibliotece i z policjantką (foto)

28.09.2016
autor: Przedszkole nr 9
Dzieci z Przedszkola nr 9 mają za sobą intensywny czas. Najpierw odwiedzały bibliotekę, potem gościły u siebie wyszkowską policjantkę.
21 września - „Tygryski”, „Biedronki” i „Kotki”, 22 września - „Smerfy” i „Żabki” z Przedszkola nr 9 odwiedziły bibliotekę miejską. Pani Paulina oprowadziła nas po dziale dla dzieci, dziale dla dorosłych, czytelni dla dorosłych, mieliśmy możliwość zobaczyć windę, którą przewozi się książki. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek, obejrzeliśmy najstarszą książkę znajdującą się w bibliotece. 
Mamy nadzieję, że nasza współpraca i zaplanowane na ten rok szkolny comiesięczne wizyty przedszkolaków w bibliotece zachęcą dzieci do czytelnictwa i ukażą piękny świat książki – pełen fantazji, rozwijający wyobraźnię.
 
O bezpieczeństwie z policjantką
Z kolei w piątek 23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z wyszkowskiej komendy. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych, zasady przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Pani policjantka zademonstrowała również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani policjantce podziękowanie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość