W bibliotece i z policjantką (foto)

Od czytelników

W bibliotece i z policjantką (foto)

28.09.2016
autor: Przedszkole nr 9
Dzieci z Przedszkola nr 9 mają za sobą intensywny czas. Najpierw odwiedzały bibliotekę, potem gościły u siebie wyszkowską policjantkę.
21 września - „Tygryski”, „Biedronki” i „Kotki”, 22 września - „Smerfy” i „Żabki” z Przedszkola nr 9 odwiedziły bibliotekę miejską. Pani Paulina oprowadziła nas po dziale dla dzieci, dziale dla dorosłych, czytelni dla dorosłych, mieliśmy możliwość zobaczyć windę, którą przewozi się książki. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek, obejrzeliśmy najstarszą książkę znajdującą się w bibliotece. 
Mamy nadzieję, że nasza współpraca i zaplanowane na ten rok szkolny comiesięczne wizyty przedszkolaków w bibliotece zachęcą dzieci do czytelnictwa i ukażą piękny świat książki – pełen fantazji, rozwijający wyobraźnię.
 
O bezpieczeństwie z policjantką
Z kolei w piątek 23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z wyszkowskiej komendy. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych, zasady przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Pani policjantka zademonstrowała również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani policjantce podziękowanie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Grupa młodych ludzi: Paweł Gościniak, Karol Kostrzewa, Kacper Zyśk, Albert Kapla i Tomasz Pankowski – członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wyszli z inicjatywą, żeby zaczerpnąć inspirację od ludzi, którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i 31 maja wybrali się do Krakowa.
zobacz więcej
List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

Szanowny Panie Burmistrzu!
Zwracamy się do Pana z prośbą o podanie prawdziwych powodów braku Pana woli utworzenia wszystkich klas w nowo powstającej Szkole Podstawowej nr 4. Wiemy, że uważa Pan, iż funkcjonowanie w szkole tylko klas I, IV i VII najbardziej uwzględnia dobro dziecka. Chcemy dowiedzieć się, jakie argumenty przekonały Pana do takiej decyzji.
zobacz więcej
Pożegnanie: Jan Świderek ( 1934 – 2017)

Pożegnanie: Jan Świderek ( 1934 – 2017)

Niedawno pożegnaliśmy długoletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Leszczydole -Nowinach p. Jana Świderka. Był nie tylko dyrektorem, ale przede wszystkim nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń uczniów z Leszczydołu- Nowin. Wpisał się na trwałe w historię tej miejscowości. Jest jej cząstką. Na zawsze pozostanie po nim ślad.
zobacz więcej
Sportowy sukces ucznia ZSS w Brańszczyku

Sportowy sukces ucznia ZSS w Brańszczyku

W niedzielę 11 czerwca Beniamin Mróz, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczył w III Rodzinnych Mistrzostwach Mazowsza w Dwuboju Stołowym (gra w szachy i tenisa stołowego) o Puchar Kolei Mazowieckich. Turniej odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Karczewie. W kategorii wiekowej do lat 16 Beniamin zajął 3. miejsce!
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan