Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

Od czytelników

VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

31.05.2017
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Będziesz Biblię kochał bardziej niż rodziców. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej księgi.” (Roman Brandstaetter)
Tymi słowami rozpoczął się VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, przy współpracy z parafią św. Idziego, aby uwielbić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II.
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów ze szkół podstawowych gminy Wyszków. Uczniowie recytowali teksty o Matce Bożej ze Starego i Nowego Testamentu.
Konkurs  jest okazją do spotkania dzieci i nauczycieli, dla których święte księgi są źródłem wiary oraz stanowią trwałą wartość ogólnoludzkiej kultury.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Natalia Rogulska SP w Olszance, Klara Lisek SP nr 2 w Wyszkowie
II miejsce – Daria Mróz i Laura Przygodzka z SP w Łosinnie
III miejsce – Konrad Czyż z SP w Łosinnie, Małgorzata Jakacka SP nr 2 w Wyszkowie
Wyróżnienia: - Radosław Lesiak SP w Rybienku, Hubert Depta SP nr 2 w Wyszkowie.
W tym roku zaangażowali się w zorganizowanie konkursy rodzice, państwo Monika i Sławomir Wołyńcowie, którym serdecznie za pomoc dziękujemy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków otrzymanych od pana burmistrza Grzegorza Nowosielskiego oraz proboszcza parafii św. Idziego ks. Zdzisława Golana.
Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu byli: katechetka Grażyna Sroczyńska, Iwona Depta i ks. Karol Skrodzki.
 
AKACJA
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

Miło nam poinformować, że Przedszkole Integracyjne nr 4 nawiązało współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC w ramach projektu International Kindergarten.
zobacz więcej
Zdalna opieka nad seniorami

Zdalna opieka nad seniorami

Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na Mazowszu, którzy biorą udział w pilotażowym programie dotyczącym teleopieki. Z budżetu województwa sejmik przekazał ponad 200 tys. zł na dofinansowanie dla gmin, które zechcą wprowadzić wśród swoich mieszkańców zdalne usługi opiekuńcze. Dotację otrzymają m.in. Ostrołęka, Różan i Rzekuń. Na całym Mazowszu z pilotażu ma skorzystać ponad 650 starszych osób. Program prowadzony jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.
zobacz więcej
Jak szybko spisać gospodarstwo rolne?

Jak szybko spisać gospodarstwo rolne?

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego (do 30 listopada). Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.
zobacz więcej
Mróz im nie straszny (foto)

Mróz im nie straszny (foto)

Pomimo plagi przeziębień, młodzież z grupy pedagogiki „Grajcyli skład”, oczywiście ta, która oparła się fali kataru i grypy, wsparta przez kolegów z klasy mundurowej Liceum Bezpieczeństwa Publicznego z „Kopernika”, noc z 27 na 28 stycznia spędziła na biwaku w lesie.
zobacz więcej