Uroczyście w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Uroczyście w ZSS w Brańszczyku (foto)

24.11.2017
autor: Mariola Leśnik, ZSS w Brańszczyku
Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych przeżyła dwie ważne uroczystości. Świętowała Dzień Niepodległości i ślubowanie nowych przedszkolaków.
Wśród wspaniałej scenografii, pełnej akcentów patriotycznych uczniowie ZSS w Brańszczyku zaprezentowali niezwykły program artystyczny zatytułowany ,,Pociąg do wolności”, w którym wierszem, piosenką i ciekawą narracją przybliżyli koleżankom i kolegom dzieje Polski. Opowiedzieli o wydarzeniach i ludziach, którzy przez sześć pokoleń o nią walczyli i po 123 latach niewoli doprowadzili do jej zmartwychwstania. Ostatnim akordem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Jakże wymownie zabrzmiały powtarzające się zwrotki refrenu, będące podsumowaniem naszego szkolnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości. Dziękujemy, bo jest za co dziękować, jest z czego być dumnym i jest o czym pamiętać. My chcemy i będziemy pamiętać o naszych przodkach, ich walce i poświęceniu dla naszej narodowej wspólnoty!
Mariola Leśnik
Do przedszkola idzie maluch
21 listopada w oddziale przedszkolnym przy Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsza grupa przedszkolaków zaprezentowała program artystyczny, po którym pani dyrektor Elżbieta Piórkowaska mianowała każdego dzielnego zucha. Starsze grupy również przygotowały krótki występ, by powitać nowych członków przedszkolnej rodziny. A po części artystycznej na wszystkich czekała niespodzianka – smakowity tort i inne łakocie.
ZSS Brańszczyk
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom