Upał może zabić. Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie!

Od czytelników

Upał może zabić. Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie!

02.08.2017
autor: mazowiecka.policja.gov.pl
Policja apeluje, by NIGDY nie pozostawiać dzieci w samochodzie. Szczególnie teraz, kiedy mamy falę upałów, jest to wyjątkowo niebezpieczne. Nawet krótkie przebywanie malucha w rozgrzanym aucie może zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu. Według ekspertów, wewnątrz samochodu w upalny dzień temperatura może wynieść aż 90 stopni Celsjusza.
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Pamiętajmy, aby, podróżując z najmłodszymi, zapewnić dziecku wodę do picia i w miarę możliwości robić przerwy podczas jazdy.
Absolutnie nie powinniśmy zostawiać dzieci w aucie podczas upałów. Szyby w samochodzie umożliwiają dostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, a następnie działają jak izolator i zatrzymują ciepło w środku. Zostawienie uchylonego okna w samochodzie daje tak naprawdę niewielki efekt, ryzyko przegrzania dziecka nadal jest ogromne.
Policja apeluje, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.
Mandat karny w wysokości 500 zł to najmniejsza konsekwencja. Brak rozwagi może doprowadzić do narażenia ludzkiego życia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
censor jpk
Levert
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star