Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Od czytelników

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

16.12.2017
autor: Teresa Przygoda
Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Największa to udział w nagraniu programu „Pytanie na śniadanie”. Podczas pobytu na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie uczniowie zostali zaproszeni przez ekipę telewizyjną do udziału w programie, oczywiście na żywo. Mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi przed telewizyjną publicznością, porozmawiać z dziennikarzami, poobserwować na lodzie poczynania gwiazd sportu i ekranu telewizyjnego, m.in. Alana Andersza, Dominiki Gwit, Leszka Stanka, Tomka Tylickiego.
Po tych wrażeniach dzieci odwiedziły kameralne Muzeum Azji i Pacyfiku - jedyne w Polsce, które posiada wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii. Zobaczyły wystawę „Turkmeni - Sztuka codzienności” To pierwsza ekspozycja w Polsce poświęcona dziedzictwu kulturowemu Turkmenów, zamieszkujących rozległe tereny Azji Centralnej – przede wszystkim Turkmenistanu, ale także Iranu i Afganistanu. Najbardziej spodobała się uczniom strefa dźwięków, w której nie tyko mogły zobaczyć dawne instrumenty, ale też na niektórych pograć lub ich posłuchać. 120 nietypowych instrumentów muzycznych pochodzi z różnych obszarów kulturowych, przeważnie z krajów Dalekiego Wschodu. 
Podczas wizyty u króla Jana III Sobieskiego w pałacu w Wilanowie dzieci z przewodnikiem udały się na spacer po królewskich apartamentach. W dawnej rezydencji władcy obejrzały jego portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Zobaczyły, jak się ubierał, i jak spędzał wolny czas. Same miały okazję założyć i paradować w stroju szlacheckim.
Na zakończenie Kino Cinema City na Sadybie i film Coco. Z bagażem pełnym wrażeń i nowym zasobem wiadomości powróciły do Leszczydołu-Nowin.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
20.09% (595 głosów)
3.81% (113 głosów)
9.89% (293 głosów)
9.86% (292 głosów)
1.76% (52 głosów)
1.92% (57 głosów)
17.52% (519 głosów)
25.39% (752 głosów)
5.03% (149 głosów)
1.38% (41 głosów)
1.65% (49 głosów)
1.69% (50 głosów)