Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Od czytelników

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

16.12.2017
autor: Teresa Przygoda
Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Największa to udział w nagraniu programu „Pytanie na śniadanie”. Podczas pobytu na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie uczniowie zostali zaproszeni przez ekipę telewizyjną do udziału w programie, oczywiście na żywo. Mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi przed telewizyjną publicznością, porozmawiać z dziennikarzami, poobserwować na lodzie poczynania gwiazd sportu i ekranu telewizyjnego, m.in. Alana Andersza, Dominiki Gwit, Leszka Stanka, Tomka Tylickiego.
Po tych wrażeniach dzieci odwiedziły kameralne Muzeum Azji i Pacyfiku - jedyne w Polsce, które posiada wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii. Zobaczyły wystawę „Turkmeni - Sztuka codzienności” To pierwsza ekspozycja w Polsce poświęcona dziedzictwu kulturowemu Turkmenów, zamieszkujących rozległe tereny Azji Centralnej – przede wszystkim Turkmenistanu, ale także Iranu i Afganistanu. Najbardziej spodobała się uczniom strefa dźwięków, w której nie tyko mogły zobaczyć dawne instrumenty, ale też na niektórych pograć lub ich posłuchać. 120 nietypowych instrumentów muzycznych pochodzi z różnych obszarów kulturowych, przeważnie z krajów Dalekiego Wschodu. 
Podczas wizyty u króla Jana III Sobieskiego w pałacu w Wilanowie dzieci z przewodnikiem udały się na spacer po królewskich apartamentach. W dawnej rezydencji władcy obejrzały jego portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Zobaczyły, jak się ubierał, i jak spędzał wolny czas. Same miały okazję założyć i paradować w stroju szlacheckim.
Na zakończenie Kino Cinema City na Sadybie i film Coco. Z bagażem pełnym wrażeń i nowym zasobem wiadomości powróciły do Leszczydołu-Nowin.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star