Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Od czytelników

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

16.12.2017
autor: Teresa Przygoda
Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Największa to udział w nagraniu programu „Pytanie na śniadanie”. Podczas pobytu na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie uczniowie zostali zaproszeni przez ekipę telewizyjną do udziału w programie, oczywiście na żywo. Mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi przed telewizyjną publicznością, porozmawiać z dziennikarzami, poobserwować na lodzie poczynania gwiazd sportu i ekranu telewizyjnego, m.in. Alana Andersza, Dominiki Gwit, Leszka Stanka, Tomka Tylickiego.
Po tych wrażeniach dzieci odwiedziły kameralne Muzeum Azji i Pacyfiku - jedyne w Polsce, które posiada wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii. Zobaczyły wystawę „Turkmeni - Sztuka codzienności” To pierwsza ekspozycja w Polsce poświęcona dziedzictwu kulturowemu Turkmenów, zamieszkujących rozległe tereny Azji Centralnej – przede wszystkim Turkmenistanu, ale także Iranu i Afganistanu. Najbardziej spodobała się uczniom strefa dźwięków, w której nie tyko mogły zobaczyć dawne instrumenty, ale też na niektórych pograć lub ich posłuchać. 120 nietypowych instrumentów muzycznych pochodzi z różnych obszarów kulturowych, przeważnie z krajów Dalekiego Wschodu. 
Podczas wizyty u króla Jana III Sobieskiego w pałacu w Wilanowie dzieci z przewodnikiem udały się na spacer po królewskich apartamentach. W dawnej rezydencji władcy obejrzały jego portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Zobaczyły, jak się ubierał, i jak spędzał wolny czas. Same miały okazję założyć i paradować w stroju szlacheckim.
Na zakończenie Kino Cinema City na Sadybie i film Coco. Z bagażem pełnym wrażeń i nowym zasobem wiadomości powróciły do Leszczydołu-Nowin.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
zobacz więcej
Dwójka świętowała Dzień Dziecka (foto)

Dwójka świętowała Dzień Dziecka (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie odbył się wielki festyn. Rodzice wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji.
zobacz więcej
Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

Wyszków wsparł fundację w Radzyminie

Mieszkańcy województwa mazowieckiego wybrali 17 projektów, które otrzymają po 5 tys. zł na realizację zadań społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W tegorocznym konkursie nie brała udziału żadna lokalna placówka, ale głosowane odbywało się również w wyszkowskim supermarkecie Tesco, którego klienci wybrali projekt fundacji w Radzyminie.
zobacz więcej
Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Koprenik” aktywnie uczestniczyło w programie Otwarta firma - Biznes przy tablicy. Wolontariusze z różnych firm, nauczyciele przedmiotów zawodowych, ekonomicznych i doradcy zawodowi prowadzili zajęcia promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan