Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

Od czytelników

Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

16.11.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie klasy III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego (klasa A) Sylwia Kalinowska i Jakub Błaszczak uczestniczyli w obozie szkoleniowym pod nazwą „Ekspedycja Orląt 2016”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polska – Świat we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.
Ekspedycja Orląt  jest obozem dla młodzieży z klas mundurowych osiągającej najlepsze wyniki w nauce. Głównym celem organizacji jest zmotywowanie młodzieży do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, a równocześnie umożliwienie im zdobycia dodatkowych umiejętności oraz uprawnień specjalistycznych. Projekt realizowany jest od 2012 roku i odbywa się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.
Uczestnicy uczyli się skakać ze spadochronem oraz szeregu innych ćwiczeń na terenie elitarnej jednostki wojskowej 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W szkoleniu wzięło udział  50 osób z całej Polski.
Uczniowie ukończyli podstawowy kurs spadochronowy. Po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym mogli wykonywać skoki ze spadochronem na wysokości 1000 – 1200 m z samolotu SKYVAN i tym samym otrzymali uprawnienia skoczka spadochronowego. Ponadto odbywały się również zajęcia survivalowe, taktyczne i integracyjne.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star