Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

Od czytelników

Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

16.11.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie klasy III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego (klasa A) Sylwia Kalinowska i Jakub Błaszczak uczestniczyli w obozie szkoleniowym pod nazwą „Ekspedycja Orląt 2016”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polska – Świat we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.
Ekspedycja Orląt  jest obozem dla młodzieży z klas mundurowych osiągającej najlepsze wyniki w nauce. Głównym celem organizacji jest zmotywowanie młodzieży do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, a równocześnie umożliwienie im zdobycia dodatkowych umiejętności oraz uprawnień specjalistycznych. Projekt realizowany jest od 2012 roku i odbywa się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.
Uczestnicy uczyli się skakać ze spadochronem oraz szeregu innych ćwiczeń na terenie elitarnej jednostki wojskowej 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W szkoleniu wzięło udział  50 osób z całej Polski.
Uczniowie ukończyli podstawowy kurs spadochronowy. Po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym mogli wykonywać skoki ze spadochronem na wysokości 1000 – 1200 m z samolotu SKYVAN i tym samym otrzymali uprawnienia skoczka spadochronowego. Ponadto odbywały się również zajęcia survivalowe, taktyczne i integracyjne.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bułgarskie wakacje orkiestry OSP

Bułgarskie wakacje orkiestry OSP

Od 26 lipca do 6 sierpnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie przebywała na warsztatach muzycznych w Bułgarii. Ostatni raz orkiestra koncertowała na Bałkanach cztery lata temu, biorąc udział w festiwalu Balkan Folk Fest. Tym razem wyszkowska młodzież wypoczywała w malowniczej miejscowości St. Konstantin i Elena, w pobliżu Warny.
zobacz więcej
FELIETON: Historia magistra vitae est

FELIETON: Historia magistra vitae est

11 lipca obchodzimy Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Za sprawą głośnego filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w ubiegłym roku temat tzw. rzezi wołyńskiej poruszany był w debacie publicznej bardzo często. Miejmy nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości historycznej Polaków na temat tych tragicznych wydarzeń.
zobacz więcej
Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 7 personel pedagogiczny przygotował przedszkolakom wspaniała niespodziankę. Wystawił inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”, wzbogaconą tematycznie dobranymi przebojami dziecięcymi. Przedstawienie to jest kontynuacją realizowanego od kilki lat hasła związanego z literatura dziecięcą, które w tym roku brzmi ,,Dziecko w świecie poezji”.
zobacz więcej
Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Spotkanie z Mikołajem, Dziadkiem Mrozem, wystrzelenie swojej gwiazdki w niebo, zniszczenie złych uczynków, nade wszystko przekazanie swoich gwiazdkowych listy marzeń – to było udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, które odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2