Od czytelników

1 / 4

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

24.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 17 – 23 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach, m.in. z wicestarostą Adamem Mrozem, przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, zawodnikami klubu sportowego Rhinos i doradcami zawodowymi. Młodzież podczas spotkań zapoznała się z możliwościami wyboru ścieżki kariery, oczekiwaniami względem kandydatów do pracy, cechami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu.
Doradca zawodowy Barbara Pędzich-Ciach wskazała uczestnikom warsztatów różne sposoby zdobycia doświadczenia i kompetencji zawodowych, takie jak działalność w wolontariacie, także zagranicznym, i aktywność  młodzieży w NGO (organizacjach pozarządowych niedziałających w celu osiągnięcia zysku).
Gośćmi spotkań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery byli również przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili uczniom osiągnięcia i projekty studentów, zapoznali z praktykami zagranicznymi otwierającymi perspektywy atrakcyjnej pracy dla absolwentów i z ofertą edukacyjną uczelni.
Ciekawym i cennym doświadczeniem były lekcje zawodoznawcze, na których uczniowie wraz z nauczycielami klasom o innych profilach zawodowych prezentowali to, czego uczą się na co dzień, zaprosili także na zajęcia praktyczne. 
Nad  przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć-Krupa i Barbara Pędzich-Ciach, wspierane przez  dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, m.in. Joannę Pujer i Agnieszkę Rychlicką.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konsultacje w sprawie Narodowego Spisu Ludności

Konsultacje w sprawie Narodowego Spisu Ludności

W 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Każdy może się włączyć w prace nad tworzeniem jego pytań – wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Po raz pierwszy konsultacje społeczne dotyczące spisu są bowiem prowadzone za pomocą kwestionariusza online.
zobacz więcej
Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

1 czerwca minął rok realizowania w Zespole Szkół w Długosiodle projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Bierze w nim dział 7 uczniów i 3 uczennice z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. 
zobacz więcej
Uczniowie u przedszkolaków (foto)

Uczniowie u przedszkolaków (foto)

W Przedszkolu nr 9 gościliśmy uczniów z klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz uczniów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, wraz z nauczycielkami. Celem spotkania była integracja przedszkolaków z uczniami, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji.
zobacz więcej
Z Erasmusem+ do Hiszpanii

Z Erasmusem+ do Hiszpanii

„Pupils teach Pupils” to nowy projekt Erasmus+, do którego przystąpił Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Uczestniczy w nim Polska z 5 krajami partnerskimi: Niemcami, Holandią, Rumunią, Hiszpanią i Turcją. W każdym z tych krajów będą odbywały się 4-dniowe spotkania uczestników projektu. Pierwsze odbyło się w Hiszpanii.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom