Od czytelników

1 / 4

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

24.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 17 – 23 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach, m.in. z wicestarostą Adamem Mrozem, przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, zawodnikami klubu sportowego Rhinos i doradcami zawodowymi. Młodzież podczas spotkań zapoznała się z możliwościami wyboru ścieżki kariery, oczekiwaniami względem kandydatów do pracy, cechami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu.
Doradca zawodowy Barbara Pędzich-Ciach wskazała uczestnikom warsztatów różne sposoby zdobycia doświadczenia i kompetencji zawodowych, takie jak działalność w wolontariacie, także zagranicznym, i aktywność  młodzieży w NGO (organizacjach pozarządowych niedziałających w celu osiągnięcia zysku).
Gośćmi spotkań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery byli również przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili uczniom osiągnięcia i projekty studentów, zapoznali z praktykami zagranicznymi otwierającymi perspektywy atrakcyjnej pracy dla absolwentów i z ofertą edukacyjną uczelni.
Ciekawym i cennym doświadczeniem były lekcje zawodoznawcze, na których uczniowie wraz z nauczycielami klasom o innych profilach zawodowych prezentowali to, czego uczą się na co dzień, zaprosili także na zajęcia praktyczne. 
Nad  przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć-Krupa i Barbara Pędzich-Ciach, wspierane przez  dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, m.in. Joannę Pujer i Agnieszkę Rychlicką.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

To tylko kwestia czasu, starsi wcześniej, młodsi później. No, może poza nielicznymi wyjątkami, tymi którzy umrą zdrowi z powodu… starości (znam z autopsji jeden taki przypadek, to 104-letnia babcia, w pełni zmysłów). Takie refleksje naszły mnie podczas otwarcia Sali Obsługi Interesantów w naszym wyszkowskim inspektoracie ZUS przy ul. Chopina, przystosowanej dla osób z niesprawnościami, które miało miejsce w dn. 03.01.2017.
zobacz więcej
VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

Będziesz Biblię kochał bardziej niż rodziców. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej księgi.” (Roman Brandstaetter)
Tymi słowami rozpoczął się VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, przy współpracy z parafią św. Idziego, aby uwielbić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II.
zobacz więcej
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

27 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zostali pasowani, złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. Świadkami tego wydarzenia był dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański, rada rodziców z p. Edytą Boroń na czele, sołtys p. Bożena Grzegorczyk, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów i uczniowie. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star