Od czytelników

1 / 4

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

24.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 17 – 23 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach, m.in. z wicestarostą Adamem Mrozem, przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, zawodnikami klubu sportowego Rhinos i doradcami zawodowymi. Młodzież podczas spotkań zapoznała się z możliwościami wyboru ścieżki kariery, oczekiwaniami względem kandydatów do pracy, cechami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu.
Doradca zawodowy Barbara Pędzich-Ciach wskazała uczestnikom warsztatów różne sposoby zdobycia doświadczenia i kompetencji zawodowych, takie jak działalność w wolontariacie, także zagranicznym, i aktywność  młodzieży w NGO (organizacjach pozarządowych niedziałających w celu osiągnięcia zysku).
Gośćmi spotkań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery byli również przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili uczniom osiągnięcia i projekty studentów, zapoznali z praktykami zagranicznymi otwierającymi perspektywy atrakcyjnej pracy dla absolwentów i z ofertą edukacyjną uczelni.
Ciekawym i cennym doświadczeniem były lekcje zawodoznawcze, na których uczniowie wraz z nauczycielami klasom o innych profilach zawodowych prezentowali to, czego uczą się na co dzień, zaprosili także na zajęcia praktyczne. 
Nad  przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć-Krupa i Barbara Pędzich-Ciach, wspierane przez  dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, m.in. Joannę Pujer i Agnieszkę Rychlicką.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pokaz historyczny „Ku niepodległej” (foto)

Pokaz historyczny „Ku niepodległej” (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach aktywnie włączają się w zadania realizowane przez szkołę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowują apele przez szkolny radiowęzeł, przekazują wiedzę o niepodległości mieszkańcom i uczniom, wykonują albumy, gazetki i wystawy. Tym razem zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w nietypowej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Przedstawiła ją Rekonstrukcyjna Grupa Artystyczna. Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem pokazu czuwała nauczycielka historii Teresa Przygoda. 
zobacz więcej
Na wakacje po uśmiech

Na wakacje po uśmiech

W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
zobacz więcej
Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka odbyła się 29 listopada w Przedszkolu nr 7 w Wyszkowie. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców.
zobacz więcej
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
Zitcom