Od czytelników

1 / 4

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

24.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 17 – 23 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach, m.in. z wicestarostą Adamem Mrozem, przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, zawodnikami klubu sportowego Rhinos i doradcami zawodowymi. Młodzież podczas spotkań zapoznała się z możliwościami wyboru ścieżki kariery, oczekiwaniami względem kandydatów do pracy, cechami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu.
Doradca zawodowy Barbara Pędzich-Ciach wskazała uczestnikom warsztatów różne sposoby zdobycia doświadczenia i kompetencji zawodowych, takie jak działalność w wolontariacie, także zagranicznym, i aktywność  młodzieży w NGO (organizacjach pozarządowych niedziałających w celu osiągnięcia zysku).
Gośćmi spotkań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery byli również przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili uczniom osiągnięcia i projekty studentów, zapoznali z praktykami zagranicznymi otwierającymi perspektywy atrakcyjnej pracy dla absolwentów i z ofertą edukacyjną uczelni.
Ciekawym i cennym doświadczeniem były lekcje zawodoznawcze, na których uczniowie wraz z nauczycielami klasom o innych profilach zawodowych prezentowali to, czego uczą się na co dzień, zaprosili także na zajęcia praktyczne. 
Nad  przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć-Krupa i Barbara Pędzich-Ciach, wspierane przez  dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, m.in. Joannę Pujer i Agnieszkę Rychlicką.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość