Od czytelników

1 / 4

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

24.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Szkolni doradcy zawodowi Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przystąpili do inicjatywy propagowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 17 – 23 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach, m.in. z wicestarostą Adamem Mrozem, przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców: Quad Graphics oraz Pomelac, zawodnikami klubu sportowego Rhinos i doradcami zawodowymi. Młodzież podczas spotkań zapoznała się z możliwościami wyboru ścieżki kariery, oczekiwaniami względem kandydatów do pracy, cechami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu.
Doradca zawodowy Barbara Pędzich-Ciach wskazała uczestnikom warsztatów różne sposoby zdobycia doświadczenia i kompetencji zawodowych, takie jak działalność w wolontariacie, także zagranicznym, i aktywność  młodzieży w NGO (organizacjach pozarządowych niedziałających w celu osiągnięcia zysku).
Gośćmi spotkań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery byli również przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili uczniom osiągnięcia i projekty studentów, zapoznali z praktykami zagranicznymi otwierającymi perspektywy atrakcyjnej pracy dla absolwentów i z ofertą edukacyjną uczelni.
Ciekawym i cennym doświadczeniem były lekcje zawodoznawcze, na których uczniowie wraz z nauczycielami klasom o innych profilach zawodowych prezentowali to, czego uczą się na co dzień, zaprosili także na zajęcia praktyczne. 
Nad  przygotowaniem i przebiegiem wszystkich spotkań czuwali szkolni doradcy zawodowi: Iwona Michalik, Agata Berbeć-Krupa i Barbara Pędzich-Ciach, wspierane przez  dyrektor CEZiU Grażynę Kalinowską, wicedyrektorów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, m.in. Joannę Pujer i Agnieszkę Rychlicką.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
25.00% (157 głosów)
29.46% (185 głosów)
7.48% (47 głosów)
6.21% (39 głosów)
31.85% (200 głosów)
manhattan