Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Od czytelników

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

12.04.2018
autor: Teresa Przygoda
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
Na apel odpowiedziało wiele nowińskich rodzin, a wykonane przez nie palmy to prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy z bibuły, ziół, suszonych kwiatów, zielonych gałązek i pomysłowych dodatków wyczarowali prawdziwe cuda, które chciałoby pokazać niejedno muzeum. Chętni uczniowie wykonywali też kartkę świąteczną, ten konkurs przygotowała p. Adriana Rozenek. Nagrody ufundowała rada rodziców. Nagrody i dyplomy wręczał p. dyrektor Krzysztof Ochmański. Palmy i kartki uczniowie i rodzice mogą oglądać na wystawie pokonkursowej. 
Jurorzy – rodzice i nauczyciele – wybrali najciekawsze i najładniejsze palmy oraz kartki świąteczne. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia. W konkursie na palmę bezapelacyjnie zwyciężyła palma wykonana przez rodzinę Gabriela Marca, II miejsce przypadło rodzinie Antoniny i Kacpra Rozenków, a III rodzinie Przemka i Piotrka Flurów. Wyróżnienia otrzymała rodzina Dominiki Świderek, Sebastiana Zięby i Jakuba Rosińskiego. 
Zwycięzcy otrzymali bony na zakupy świąteczne, wyróżnieni i pozostali uczestnicy słodkie upominki. 
Nagrody za kartkę świąteczną otrzymali: w kategorii oddział przedszkolny - Ola Chruszcz, klasy I – III - Amelia Gąsiewska z klasy III i w kategorii klas VII i gimnazjum – Zuzanna Gąsiewska z klasy VII. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pomnik prawdy historycznej

Pomnik prawdy historycznej

Słusznie Krzysztof Sobieski zwraca uwagę na napiętą sytuację polityczną, w której przyszło Wyszkowowi stawiać pomnik „żydowski” (NW 09/18). Zastrzega się przy tym, że nie jest antysemitą, jednakże nie chciałby być z gwiazdą żydowską kojarzony. Gwiazda Dawida bowiem stanowi istotną część zaprojektowanej kompozycji przestrzennej upamiętniającej przedwojennego burmistrza Wyszkowa uhonorowanego medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W ten sposób artysta zaakcentował człowieczy odruch Stanisława Wolskiego. Nasuwa się tu porównanie do słynnego już pomnika Jana Pawła II we Francji, który miano pozbawić krzyża akcentującego chrześcijańskość postaci. Gwiazda razi nie tylko p. K.S., ale czy jej usunięcie nie byłoby zbyt daleką ingerencją w dzieło sztuki? Stwierdza p. K.S. (cytat z relacji NW): - „W tej napiętej sytuacji politycznej, jak to się źle kojarzy pomnik z tą gwiazdą”.
zobacz więcej
Harcerska Akcja Letnia 2018

Harcerska Akcja Letnia 2018

Tegoroczny obóz Hufca ZHP Wyszków już za nami: kolejny raz zawitaliśmy w okolice Piec (nad jeziorem Sasek Wielki, koło Szczytna), gdzie spędziliśmy dwa całkiem słoneczne i gorące tygodnie.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku