Szlachetna pomoc (foto)

Od czytelników

Szlachetna pomoc (foto)

12.12.2018
autor: A. Wróbel
W tym roku, po raz drugi w historii Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, cała społeczność szkolna przystąpiła do pięknego dzieła pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi wspólnie przygotowali ośrodkową Szlachetną Paczkę. Znalazły się w niej produkty żywnościowe, środki czystości i artykuły higieniczne, materiały szkolne, zabawki, gry oraz książki. Poprzez przygotowaną przez nas pomoc chcieliśmy obdarowanej rodzinie przekazać sygnał, że „Jest dla nas ważna”. 
Społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaangażowała się również w akcję „Paczka – pomoc Polakom na Wschodzie”.
Tym razem zgromadziliśmy żywność długoterminową i środki czystości, będące produktami pierwszej potrzeby dla naszych Rodaków żyjących na byłych Kresach Rzeczypospolitej. 
Akcja „Paczka” to nie tylko pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, ale przede wszystkim niezapomniana lekcja historii o czasach trudnych i ciężkich losach mieszkających na Wschodzie Polaków, a w końcu lekcja historii o utraconej Ojczyźnie. Przystępując do tego projektu, chcieliśmy szczególnie dotrzeć do naszych uczniów, by krzewić w nich patriotyczne postawy i uwrażliwiać ich na trudne sytuacje, których, na szczęście, na co dzień nie doświadczają. W przypadku obu akcji liczył się każdy gest, każda forma pomocy, które sprawiają, że dobroczynność jest wizytówką naszego Ośrodka.
Akcję koordynowały Renata Kościelewska i Anna Wróbel oraz Justyna Rozbiewska i Izabela Szczerba -  liderki Szkolnego Koła Wolontariatu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

PaTPORT z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach gościł 22 czerwca PaTPORTY z Gminy Wyszków. Inicjatorką spotkania przy wspólnym ognisku była opiekunka Iwona Ochmańska i kapitanat na czele z kapitanem Anną Iwańską.
zobacz więcej
Gotowi do wsparcia

Gotowi do wsparcia

1171 żołnierzy służb medycznych WOT już teraz jest zaangażowanych lub jest w 6-godzinnej gotowości do działań ograniczania skutków koronawirusa. W przyszłym tygodniu WOT rozwija zdalny punkt pomocy psychologicznej osób przebywających w kwarantannie.
zobacz więcej
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 7 personel pedagogiczny przygotował przedszkolakom wspaniała niespodziankę. Wystawił inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”, wzbogaconą tematycznie dobranymi przebojami dziecięcymi. Przedstawienie to jest kontynuacją realizowanego od kilki lat hasła związanego z literatura dziecięcą, które w tym roku brzmi ,,Dziecko w świecie poezji”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom