Szlachetna pomoc (foto)

Od czytelników

Szlachetna pomoc (foto)

12.12.2018
autor: A. Wróbel
W tym roku, po raz drugi w historii Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, cała społeczność szkolna przystąpiła do pięknego dzieła pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi wspólnie przygotowali ośrodkową Szlachetną Paczkę. Znalazły się w niej produkty żywnościowe, środki czystości i artykuły higieniczne, materiały szkolne, zabawki, gry oraz książki. Poprzez przygotowaną przez nas pomoc chcieliśmy obdarowanej rodzinie przekazać sygnał, że „Jest dla nas ważna”. 
Społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaangażowała się również w akcję „Paczka – pomoc Polakom na Wschodzie”.
Tym razem zgromadziliśmy żywność długoterminową i środki czystości, będące produktami pierwszej potrzeby dla naszych Rodaków żyjących na byłych Kresach Rzeczypospolitej. 
Akcja „Paczka” to nie tylko pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, ale przede wszystkim niezapomniana lekcja historii o czasach trudnych i ciężkich losach mieszkających na Wschodzie Polaków, a w końcu lekcja historii o utraconej Ojczyźnie. Przystępując do tego projektu, chcieliśmy szczególnie dotrzeć do naszych uczniów, by krzewić w nich patriotyczne postawy i uwrażliwiać ich na trudne sytuacje, których, na szczęście, na co dzień nie doświadczają. W przypadku obu akcji liczył się każdy gest, każda forma pomocy, które sprawiają, że dobroczynność jest wizytówką naszego Ośrodka.
Akcję koordynowały Renata Kościelewska i Anna Wróbel oraz Justyna Rozbiewska i Izabela Szczerba -  liderki Szkolnego Koła Wolontariatu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Bricomarche

Sonda

3.66% (58 głosów)
3.47% (55 głosów)
27.98% (443 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.59% (41 głosów)
4.49% (71 głosów)
29.88% (473 głosów)
3.98% (63 głosów)
2.27% (36 głosów)
2.59% (41 głosów)
16.17% (256 głosów)