Szkoła dla Rodziców zaprasza

Od czytelników

Szkoła dla Rodziców zaprasza

19.10.2018
autor: Dorota Rogulska
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie, chcąc wspierać rodziców w ich trudnej i odpowiedzialnej misji, zaprasza na zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, czyli cykl 10 spotkań – warsztatów ze specjalistami poradni, dotyczących rozwoju i wychowania dzieci.
 
Drodzy Rodzice,
rodzina stanowi najważniejsze środowisko wychowawcze w życiu każdego dziecka. Kiedy przychodzi ono na świat, jest bezbronne i aby mogło prawidłowo rozwijać się, musi być otoczone opieką, troską, miłością, akceptacją, musi czuć się bezpieczne.
Rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka. Kształtują właściwy stosunek do siebie, innych ludzi, do otaczającego świata. Wychowanie jest długą i trudną drogą…
Rola rodzica trwa przez całe życie. Wiąże się z nią najważniejsza odpowiedzialność, jaką może wziąć na siebie dorosły człowiek. Nikt nie rodzi się z umiejętnością wychowania dziecka.
Przemiany cywilizacyjne powodują, że współcześni rodzice napotykają na swojej drodze coraz więcej trudności. Nie ma idealnych rodziców. Każdy popełnia większe lub mniejsze błędy, choć pragnie ze swojej roli rodzica wywiązać się jak najlepiej. Chcąc wspierać Państwa w tej trudnej i odpowiedzialnej misji od lat prowadzimy Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, będącą cyklem 10 spotkań. Każde spotkanie koncentruje się na innym temacie związanym z wychowaniem. Są one formą towarzyszenia rodzicom w odkrywaniu tajemnic wychowania i umożliwiają im spojrzenie na świat dziecka jego oczyma. Dzięki czemu w relacji rodzic – dziecko zachodzą pozytywne zmiany. W tym roku inicjujemy cykl warsztatów ze specjalistami poradni. Proponujemy, Państwu, spotkania dotyczące rozwoju i wychowania dzieci. Liczymy, że będą one okazją do wzbogacenia wiedzy, podzielenia się doświadczeniem rodzicielskim, znalezienia odpowiedzi na ważne pytania.
Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie, ul. Kościuszki 52,  według niżej zamieszczonego harmonogramu. Liczba miejsc niestety jest ograniczona. Prosimy więc o telefoniczne zgłoszenia – tel. (29) 74 250 07, na dwa tygodnie przed terminem spotkania.
 


Bardzo serdecznie zapraszamy
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Dorota Rogulska
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie w 45-lecie matury (foto)

Spotkanie w 45-lecie matury (foto)

Po raz dziesiąty spotkali się we własnym gronie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego wtedy nr 60, którzy maturę zdawali w 1972 r. Tym razem ich spotkanie odbyło się w dniach 16-17 września w ośrodku w Łazach, w 45-lecie egzaminu maturalnego. Przyjechało 28 osób.
zobacz więcej
Różaniec do granic (foto)

Różaniec do granic (foto)

Jan Paweł II nazywany był papieżem maryjnym, potwierdził to wielokrotnie w czasie swojej 27-letniej posługi na tronie piotrowym. Szczególnie umiłował różaniec. W liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pokazał nam rolę i siłę modlitwy, a szczególnie tej umiłowanej przez Maryję we wspólnocie kościoła i rodziny, pisał: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego”.
zobacz więcej
To zawsze będzie moja parafia (foto)

To zawsze będzie moja parafia (foto)

Po 7 latach posługi kapłańskiej z parafii św. Wojciecha odchodzi ks. Grzegorz Dębek. W niedzielę 18 sierpnia wierni dziękowali mu zaangażowanie i pracę na rzecz niepełnosprawnych i młodzieży.
zobacz więcej
ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

Od stycznia działa nowy sposób opłacania składek. 103,5 tys. płatników w Polsce przelało już pieniądze na indywidualne numery rachunków składkowych. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku