Szkoła dla Rodziców zaprasza

Od czytelników

Szkoła dla Rodziców zaprasza

19.10.2018
autor: Dorota Rogulska
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie, chcąc wspierać rodziców w ich trudnej i odpowiedzialnej misji, zaprasza na zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, czyli cykl 10 spotkań – warsztatów ze specjalistami poradni, dotyczących rozwoju i wychowania dzieci.
 
Drodzy Rodzice,
rodzina stanowi najważniejsze środowisko wychowawcze w życiu każdego dziecka. Kiedy przychodzi ono na świat, jest bezbronne i aby mogło prawidłowo rozwijać się, musi być otoczone opieką, troską, miłością, akceptacją, musi czuć się bezpieczne.
Rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka. Kształtują właściwy stosunek do siebie, innych ludzi, do otaczającego świata. Wychowanie jest długą i trudną drogą…
Rola rodzica trwa przez całe życie. Wiąże się z nią najważniejsza odpowiedzialność, jaką może wziąć na siebie dorosły człowiek. Nikt nie rodzi się z umiejętnością wychowania dziecka.
Przemiany cywilizacyjne powodują, że współcześni rodzice napotykają na swojej drodze coraz więcej trudności. Nie ma idealnych rodziców. Każdy popełnia większe lub mniejsze błędy, choć pragnie ze swojej roli rodzica wywiązać się jak najlepiej. Chcąc wspierać Państwa w tej trudnej i odpowiedzialnej misji od lat prowadzimy Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, będącą cyklem 10 spotkań. Każde spotkanie koncentruje się na innym temacie związanym z wychowaniem. Są one formą towarzyszenia rodzicom w odkrywaniu tajemnic wychowania i umożliwiają im spojrzenie na świat dziecka jego oczyma. Dzięki czemu w relacji rodzic – dziecko zachodzą pozytywne zmiany. W tym roku inicjujemy cykl warsztatów ze specjalistami poradni. Proponujemy, Państwu, spotkania dotyczące rozwoju i wychowania dzieci. Liczymy, że będą one okazją do wzbogacenia wiedzy, podzielenia się doświadczeniem rodzicielskim, znalezienia odpowiedzi na ważne pytania.
Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie, ul. Kościuszki 52,  według niżej zamieszczonego harmonogramu. Liczba miejsc niestety jest ograniczona. Prosimy więc o telefoniczne zgłoszenia – tel. (29) 74 250 07, na dwa tygodnie przed terminem spotkania.
 


Bardzo serdecznie zapraszamy
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Dorota Rogulska
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Młodzi – Młodszym  (foto)

Młodzi – Młodszym (foto)

Uczniowie klasy 2b Gimnazjum nr 1 realizują w bieżącym roku szkolnym projekt MŁODZI-MŁODSZYM. Od września MŁODZI i MŁODSI (klasa 1a SP5 i 2b gimnazjum) razem gotują w ramach prac w „Kuchcikowie”, czytają, bawią się, a dodatkowo starsi przygotowują spektakle teatralne.
zobacz więcej
Sportowa paraolimpiada (foto)

Sportowa paraolimpiada (foto)

28 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w IV Sportowej Paraolimpiadzie pod Dębami w Ostrówku. Organizatorzy imprezy to Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku oraz Powiat Wołomiński. 
zobacz więcej
Terytorialsi zapraszają w ferie

Terytorialsi zapraszają w ferie

Myślisz o służbie wojskowej? Chciałbyś wstąpić w szeregi Terytorialsów, ale nie chcesz rezygnować z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT”, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe.
zobacz więcej
Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w CEZiU „Kopernik” była zwieńczeniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Przybyli na nią szczególni goście: członek zarządu rady powiatu Krystian Pędzich, dowódca 11 Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej Mariusz Ragajsin, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, młodszy inspektor Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Zbigniew Zięcina, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche