Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

Od czytelników

Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

22.05.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
19 maja cała społeczność szkolna CEZiU „Kopernik” uczciła postać patrona szkoły Mikołaja Kopernika.
W obchodach Święta Szkoły wzięli udział goście: starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu Paweł Deluga, radni rady powiatu, naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych urzędu miejskiego Sławomir Cieślak, naczelnik wydziału rozwoju i wdrażania funduszy europejskich starostwa Ewa Ćwik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krystyna Kurowska, przedstawiciele związków zawodowych Maciej Wójcik, Paweł Baranowski, komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz, dyrektor Zakładu Karnego w Popowie ppłk Robert Żochowski, kierownik działu zapewniania jakości przedsiębiorstwa „Pomel” Piotr Knap, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych.
Uroczystość rozpoczęła się dworskim tańcem pawana w wykonaniu uczniów. Taniec przy akompaniamencie muzyki dawnej wprowadził wszystkich obecnych w nastrój epoki renesansu, w której żył i tworzył patron szkoły Mikołaj Kopernik.
W przemówieniu inauguracyjnym dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska powitała gości, przypomniała historię nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika, krótko przybliżyła sylwetkę patrona i przedstawiła liczne działania i osiągnięcia szkoły oraz podziękowała za współpracę wszystkim beneficjentom. 
Uczniowie, jak co roku, złożyli kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Podczas uroczystości głos zabrali starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz, którzy pogratulowali dyrekcji i uczniom sukcesów, podziękowali za pracę, kreatywność, współpracę z wieloma instytucjami i życzyli powodzenia w kolejnych działaniach.
Tradycyjnie z okazji Święta Szkoły dyrektor Grażyna Kalinowska wręczyła Copernicusy wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom. Wyróżnionymi nauczycielami i pracownikami szkoły zostali: Łukasz Augustynik, Jarosław Ćwik, Artur Dudek, Mariola Gorczyńska, Łukasz Klepacki, Dorota Konopka, Irena Kowalska, Sylwia Kulesza, Monika Lipka, Agnieszka Nowatcińska, Danuta Przybysz, Zuzanna Rejnuś, Agnieszka Rychlicka, Paweł Suchta, Natalia Szczerba, Ewa Świdwa, Eliza Targońska, Barbara Urban.
Uczniowie otrzymali wyróżnienia w kategoriach indywidualnych i grupowej. W kategoriach indywidualnych: „Pomocna dłoń” Copernicusa dla ucznia, na którego zawsze może liczyć społeczność szkolna otrzymał Piotr Jaczewski z klasy 1TI, w kategorii „Najlepszy sportowiec” Copernicusem zostali wyróżnieni Natalia Osińska z klasy 1LBP oraz Błażej Rejnuś z klasy 2LBPa. W tym roku, w jednej kategorii grupowej „Sprawni - asertywni” Copernicusem uhonorowana została klasa 2LBPa za aktywny udział w pokazach musztry wojskowej w środowisku lokalnym i oraz godne reprezentowanie szkoły podczas uroczystości i świąt państwowych i okolicznościowych.
Została wręczona również statuetka „Serce za serce” przyznawana przez szkolną kapitułę osobie, która zasłużyła się swoimi działaniami na rzecz rozwoju uczniów i szkoły. Laureatem tegorocznej statuetki została Agnieszka Gołębiewska, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i szkolny doradca zawodowy w CEZiU „Kopernik”.
Uroczystość zakończyła się koncertem. Wszyscy wysłuchali muzyki dawnej i klasycznej zagranej na harfie i wiolonczeli. Zgodnie już z tradycją szkoły tego dnia rozdano przygotowane na tę okoliczność pierniki.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Środki zgromadzone na subkoncie w ZUS i OFE to część naszego spadku

Środki zgromadzone na subkoncie w ZUS i OFE to część naszego spadku

Od 1 kwietnia do 31 lipca tego roku czynne było okno transferowe, podczas którego decydowaliśmy o tym, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej – w całości na subkonto w ZUS lub do OFE i na subkonto w ZUS. Czy pamiętamy jednak o tym, że niezależnie od naszej decyzji środki te podlegają dziedziczeniu?
zobacz więcej
Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Pasjonuje Cię historia Policji? Jesteś uczniem szkoły lub klasy mundurowej, policjantem lub pracownikiem Policji? A może rodziną funkcjonariusza czy pracownika formacji? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie!
zobacz więcej
Forum dialogu

Forum dialogu

Uczniowie z Wyszkowa poznają żydowską historię swojego miasta. Między 8 listopada a 7 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie wezmą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski. 
zobacz więcej
Wypocznijcie nieco (foto)

Wypocznijcie nieco (foto)

– słowa te powiedział Jezus do swoich uczniów, którzy po powrocie z ewangelizacji zaczęli opowiadać Panu o wszystkim, czego nauczali i co zdziałali. Nieraz my też przychodzimy do Jezusa, aby opowiedzieć Mu wszystko to, co On już widział i wie. Opowiadamy Mu wszystko, co nas spotkało. Jezus zawsze słucha z cierpliwością naszych opowiadań i wskazuje, co możemy zrobić z tym dalej. Dlatego czasem zachęca nas do odpoczynku. Chrystus zawsze pamiętał o swoim odpoczynku, szczególnie po ciężkiej pracy. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku