Świąteczna „dwójka” (foto)

Od czytelników

Świąteczna „dwójka” (foto)

28.12.2016
autor: Lucyna Świercz, Renata Fydrych
Tuż przed świętami w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursach na świąteczne szopki i stroiki.
Uczniowie klas I – VI odgrywały sceny przedstawiające wydarzenia sprzed 2000 lat w Betlejem. Dzieci zaśpiewały piękne, tradycyjne kolędy. Przedstawienie przygotowała katechetka Lucyna Świercz. Dekoracje wykonały panie Ewa Mielczarczyk i Lidia Kołczuga.
Szopki ze wszystkiego
Jak zwykle nasi uczniowie zaskakują pomysłowością i wyobraźnią, tworząc szopki „ze wszystkiego”. Makaron, suche gałęzie, kora brzozy, piłeczki do ping-ponga, mech, ziarno, piasek, siano, słoma, zapałki, wata, suchy śnieg, światełka, lampki i kolorowe, świecące choinki - to tylko niektóre elementy tegorocznych szopek. Niestety, dzieci z klas młodszych są w tym roku niepocieszone: „nie ma szopki z piernika, a tak nam smakowała w ubiegłym roku.”
Konkursową wystawę uzupełniają dodatkowe prace dzieci: bombki, choinki i stroiki z cekinów, makaronu, kolorowych piórek, pasmanterii, pokryte brokatem, szyszkami, z orzechów, a nawet z bursztynu.
Oto lista laureatów konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa - kompozycja przestrzenna” klas IV - VI:
I miejsce: Olga Zdrojewska z kl. IVc, Łucja Bigos z kl. VId, Julita Liwska z kl. VId
II miejsce: Julia Marciniak z kl. VIa, Weronika Sosnowska z kl. VIa
III miejsce: Jakub Jakutowicz z kl. IVc, Michał Fijałkowski z kl. IVc, Julia Gajc z kl. Vd
wyróżnienie: Julia Zalewska z kl. VIa, Kacper Bereski z kl. VIa, Filip Kulesza z kl. Vd.
Konkursy dla najmłodszych
Klasy I - III wzięły udział w konkursach na najpiękniejszy stroik i szopkę. Zorganizowane zostały przez katechetkę Lucynę Świercz.
Wyniki konkursów:
stroiki: I - Amelia Jaworowska z kl. IId, II - Sandra Gajc z kl. IIc, III - Adrian Olejarczyk; wyróżnienie: Nadia Maciejewska z kl. IIc
szopki: I - Michalina Zawadzka i Karolina Garbarczyk z kl. IId, II - Kuba Karp z kl. IIIe, III - Natalia Akacka z kl. IIId; wyróżnienie: Fabian Brzozowski z kl. IIIa.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Wieczorek dla seniorów (foto)

Wieczorek dla seniorów (foto)

14 marca uczniowie z Koła Teatralnego „Kurtyna w górę” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, pod kierunkiem opiekunów Jolanty Królikowskiej i Edyty Brejnak, zaprezentowali się podczas wieczorku poetycko – muzycznego. Na widowni zasiedli zaproszeni Seniorzy – członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” oraz grupa gimnastyczna „Laseczki – Deseczki” z trenerką Panią Haliną Kowalczyk.
zobacz więcej
Pierwsze skoki uczniów "Kopernika" (foto)

Pierwsze skoki uczniów "Kopernika" (foto)

Uczniowie klas mundurowych CEZiU „Kopernik” wraz z panią Moniką Lipką wzięli udział w szkoleniu spadochronowym, przeprowadzonym przez Szkołę Spadochronową Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym k. Lublina. Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne, zakończone testem teoretycznym, który wszyscy zaliczyli. 29 września oddali pierwsze skoki ze spadochronem z wysokości 1000 m.
zobacz więcej
Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasi Absolwenci” odbyło się w Zespole Szkół na Polonezie. W cyklu będą przedstawiane sylwetki byłych uczniów, którzy mogą poszczycić się życiowymi sukcesami. Szkołę odwiedzili Dawid Kulesza – wokalista discopolowego zespołu DEJW, który ostatnio święci triumfy w tej branży oraz Michał Kosmala – gitarzysta. Spotkanie podsumował dyrektor Zbigniew Szczerba podkreślając, że każdy może osiągnąć coś w życiu, czym dodatkowo zachęcił do realizacji marzeń.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku