Od czytelników

1 / 2

Summit for kids

30.11.-0001
autor: Anna Szymańska-Grodzka
Uczniowie klas II Gimnazjum nr 1 Zuzanna Wężyk i Janusz Grodzki zostali zaproszeni na spotkanie w Bonn, w ramach nagrody za udział w projekcie „To jest nasza sieć”.
Projekt realizowany był  w lutym 2016 r. w Poczdamie, wraz z uczniami ze szkół z Branderburgi, gdzie zdobył drugą nagrodę.
Inicjatorem i organizatorem spotkania był Deutsche Telekom z centralą w Bonn. Celem  programu „Teachtoday” jest umiejętne i świadome korzystanie z mediów elektronicznych oraz  poszerzenie wiedzy, jak użytkownik może uniknąć zagrożeń płynących z korzystania z sieci.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czy nadają się na fryzjerów? (foto)

Czy nadają się na fryzjerów? (foto)

14 listopada uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku (z klas V-VIII) odwiedzili zakład fryzjerski pani Katarzyny Pujer w Rząśniku. Celem wyjazdu było umożliwienie wychowankom rozpoznania predyspozycji do wykonywania zawodu fryzjera oraz zapoznanie z funkcjonowaniem salonu.
zobacz więcej
Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Datę 23 sierpnia 2018 r. członkowie Związku Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie długo będą pamiętać. To dzień, który kilkunastu członków związku z rodzinami spędziło na Jasnej Górze w Częstochowie w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Piłsudczyków. W tym roku mija 30. rocznica utworzenia Związku Piłsudczyków. To też 155. rocznica styczniowego zrywu niepodległościowego. 2018 to rok  szczególny dla każdego Polaka –  jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Można powiedzieć, że te wszystkie wydarzenia łączy osoba Wielkiego Polaka i gorliwego patrioty Józefa Piłsudskiego. Piłsudczycy stanęli w Kaplicy Matki Bożej, aby modlić się za Marszałka i dziękować miłosiernemu Bogu za dar niepodległości. Były podziękowania, odznaczenia i awanse. Wyszków ma też swojego generała. 
zobacz więcej
Jakość paliwa - jak wygląda jego badanie

Jakość paliwa - jak wygląda jego badanie

Jakość paliwa w naszym kraju z roku na rok ulega poprawie. Wynika to m.in. z faktu, że prowadzone są regularnie jego badania przez odpowiednie organy państwa, w tym zwłaszcza Przemysłowy Instytut Motoryzacji (jednostka klasy A) i Inspekcję Handlową. Ścisła kontrola jest istotna przede wszystkim dlatego, że substancja o niewłaściwych parametrach może mieć niezwykle negatywny wpływ na silnik, doprowadzając nawet do jego awarii. W niniejszym artykule zostaną przedstawione zarówno profesjonalne, jak i domowe metody weryfikacji paliwa.
zobacz więcej
Książka o parafii św. Wojciecha

Książka o parafii św. Wojciecha

Ukazała się pierwsza książka o parafii św. Wojciecha: „Dzieje i duszpasterstwo parafii św. Wojciecha w Wyszkowie w latach 1982 - 2014” autorstwa ks. Grzegorza Dębka.
zobacz więcej
Zitcom