Od czytelników

1 / 2

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

01.03.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski. 
Julia jest uczennicą klasy sportowej III a o profilu pływanie. Codziennie o 7.30 rozpoczyna treningi pływackie, potem zajęcia lekcyjne i znowu popołudniowe treningi. W pływaniu upodobała sobie kraula i żabę. W tej ciężkiej pracy znalazła czas, by rozwijać swoje zainteresowania językiem polskim. Julka interesuje się sportem w ogóle, ale też tańcem, muzyką, filmem, dużo czyta. 
Szymon, uczeń klasy II b gimnazjum, interesuje się literaturą fantastyczną, ekonomią i przedsiębiorczością, ponadto polityką krajową i globalną. A poza lekcjami dużo czyta i razem z kolegami z klasy kręci filmy, głównie kryminały.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Pracuj bezpiecznie!

Pracuj bezpiecznie!

W celu upowszechnienia wśród rolników z miejscowości Łosinno, gm. Wyszków, podstawowych zasad BHP przy pracach w gospodarstwie rolnym, przeprowadzono działanie prewencyjne - konkurs pt. „Pracuj bezpiecznie!”. Odbył się 14 listopada w Szkole Podstawowej w Łosinnie.
zobacz więcej
Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka odbyła się 29 listopada w Przedszkolu nr 7 w Wyszkowie. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców.
zobacz więcej
Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt „Zagraniczny staż w Wielkiej Brytanii kluczem do europejskiej mobilności-2016” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 33 uczniów technikum ekonomicznego i informatycznego realizowała trzytygodniowy staż w Plymouth na przełomie czerwca i lipca.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

fotobudka star