Od czytelników

1 / 2

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

01.03.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski. 
Julia jest uczennicą klasy sportowej III a o profilu pływanie. Codziennie o 7.30 rozpoczyna treningi pływackie, potem zajęcia lekcyjne i znowu popołudniowe treningi. W pływaniu upodobała sobie kraula i żabę. W tej ciężkiej pracy znalazła czas, by rozwijać swoje zainteresowania językiem polskim. Julka interesuje się sportem w ogóle, ale też tańcem, muzyką, filmem, dużo czyta. 
Szymon, uczeń klasy II b gimnazjum, interesuje się literaturą fantastyczną, ekonomią i przedsiębiorczością, ponadto polityką krajową i globalną. A poza lekcjami dużo czyta i razem z kolegami z klasy kręci filmy, głównie kryminały.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

- pyta nasza czytelniczka oburzona sposobem załatwienia przez policję zgłoszonej przez nią interwencji i skargi. Zaczęło się od konfliktu z sąsiadem, który, jak twierdzi kobieta, nerwowo reaguje, gdy dzieci zbyt głośno się bawią. Sąsiad odbija piłeczkę, uważa, że to dzieci mu dokuczają. A policja poucza… - To po co ja poszłam na komendę? Jaki jest wynik mojej interwencji? – skarży się czytelniczka.
zobacz więcej
Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Nie lada kłopot mają mieszkańcy jednego z najstarszych wyszkowskich bloków. Co zrobić, gdy sąsiad gromadzi stare przedmioty i spleśniały chleb? Gdy mamy wiele uwag co do czystości? Gdy po bloku rozprzestrzenia się plaga karaluchów? Mieszkańcy piszą skargi, pukają do drzwi różnych instytucji, a te do drzwi uciążliwego sąsiada. – Ale efektów nie widać – skarży się nasza czytelniczka.
zobacz więcej
"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

I czują to uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Już po raz VI Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej połączony został z przeżywaniem Narodowego Święta 11 Listopada w gronie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
zobacz więcej
Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrole Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzone u płatników składek będą bardziej nacelowane na nieprawidłowości. ZUS poprzedzi je szczegółową analizą ryzyka.
zobacz więcej
Mrówka listopad 2017
Mrówka listopad 2017
Mrówka listopad 2017