Od czytelników

1 / 2

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

01.03.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski. 
Julia jest uczennicą klasy sportowej III a o profilu pływanie. Codziennie o 7.30 rozpoczyna treningi pływackie, potem zajęcia lekcyjne i znowu popołudniowe treningi. W pływaniu upodobała sobie kraula i żabę. W tej ciężkiej pracy znalazła czas, by rozwijać swoje zainteresowania językiem polskim. Julka interesuje się sportem w ogóle, ale też tańcem, muzyką, filmem, dużo czyta. 
Szymon, uczeń klasy II b gimnazjum, interesuje się literaturą fantastyczną, ekonomią i przedsiębiorczością, ponadto polityką krajową i globalną. A poza lekcjami dużo czyta i razem z kolegami z klasy kręci filmy, głównie kryminały.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Spotkanie przedwyborcze ministra Kowalczyka

LIST DO REDAKCJI: Spotkanie przedwyborcze ministra Kowalczyka

Jak podaje „Nowy Wyszkowiak” (relacja ze spotkania w Wyszkowie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem „Przed decyzją, czy kontynuować dobra zmianę, nr 37/2019): „Wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości programy społeczne i środowiskowe zachwalał w poniedziałek 9 września minister Henryk Kowalczyk. Mieszkańcy poruszyli kwestie ważne dla Wyszkowa.(…). A zamiast budować instalację na biomasę drzewną, wyszkowski PEC powinien zainwestować w blok, który będzie spalał kaloryczną frakcję odpadową”.
zobacz więcej
Niezwykły „Wieczór dla Niepodległej” (foto)

Niezwykły „Wieczór dla Niepodległej” (foto)

W 2018 roku cała Polska obchodziła niezwykłe święto – urodziny wolnej Ojczyzny, 100-lecie. Piękny wiek. Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach zainicjowała wiele ciekawych pomysłów i realizowała je przez cały rok. Jednym z przedsięwzięć było zorganizowanie „Wieczoru dla Niepodległej”.
zobacz więcej
Spędziły noc w przedszkolu (foto)

Spędziły noc w przedszkolu (foto)

Wieczór oraz noc z 14 na 15 czerwca na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy 5- i 6-latków „Biedronki”. Aby przedszkolaki jak najmilej wspominały ostatnie dni przez wakacjami, panie Agnieszka Sienkiewicz i Małgorzata Szumowska zorganizowały zieloną noc, czyli test na samodzielność i wielką przygodę.
zobacz więcej
Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

3 października uczniowie ZSS w Brańszczyku wybrali się na wycieczkę do Piekarni Wawie w Brańszczyku. Kierownik produkcji w przystępny sposób omówił przeznaczenie i zaprezentował działanie różnych maszyn, bardzo ciekawie opowiedział o etapach powstawania chleba i pracy piekarza.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom