Od czytelników

1 / 2

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

01.03.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski. 
Julia jest uczennicą klasy sportowej III a o profilu pływanie. Codziennie o 7.30 rozpoczyna treningi pływackie, potem zajęcia lekcyjne i znowu popołudniowe treningi. W pływaniu upodobała sobie kraula i żabę. W tej ciężkiej pracy znalazła czas, by rozwijać swoje zainteresowania językiem polskim. Julka interesuje się sportem w ogóle, ale też tańcem, muzyką, filmem, dużo czyta. 
Szymon, uczeń klasy II b gimnazjum, interesuje się literaturą fantastyczną, ekonomią i przedsiębiorczością, ponadto polityką krajową i globalną. A poza lekcjami dużo czyta i razem z kolegami z klasy kręci filmy, głównie kryminały.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom