Sukcesy sportowe klas mundurowych (foto)

Od czytelników

Sukcesy sportowe klas mundurowych (foto)

27.04.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie klas Liceum Bezpieczeństwa Publicznego z CEZiU „Kopernik” w kwietniu wzięli udział w zawodach o Srebrne Muszkiety i „Sprawni jak żołnierze”, zorganizowanych przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.
Uczniowie klasy I LBP: Cezary Jadacki, Bartłomiej Moczydłowski, Damian Szatanek zajęli III miejsce w rejonowych zawodach strzeleckich o Srebrne Muszkiety dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu delegatury kuratorium w Ostrołęce. 
Z kolei drużyna chłopców z klas mundurowych (Cezary Jadacki, Mariusz Badowski, Daniel Bajorek i Bartłomiej Moczydłowski) zdobyła również III miejsce w rejonowych zawodach sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Zawody rozgrywane były w pięciu konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna i bieg na orientację.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
ZUS zaprasza na wystawę (foto)

ZUS zaprasza na wystawę (foto)

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy nazywano go kiedyś słowem Landesversicherungsanstalt? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery? ZUS zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” – w wyszkowskim inspektoracie w dniach 7-11 sierpnia.
zobacz więcej
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu

PGE Dystrybucja w najbliższych dniach planuje wyłączenia prądu:
zobacz więcej
Wiwat Maj, Trzeci Maj! (foto)

Wiwat Maj, Trzeci Maj! (foto)

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie uroczystym apelem uczczono 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom