Staż zawodowy w Irlandii (foto)

Od czytelników

Staż zawodowy w Irlandii (foto)

17.09.2019
autor: CEZiU Kopernik
W ramach projektu Erasmus+, pt. "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" 16 uczniów CEZiU "Kopernik" uczestniczyło w stażu zagranicznym w Irlandii w Cork.
 
Od 19.08.2019r. do 6.09.2019r. stażyści z technikum logistycznego, elektrycznego, informatycznego i technikum pojazdów samochodowych przez 3 tygodnie doskonalili umiejętności zawodowe i zdobywali doświadczenie w irlandzkich firmach.
W czasie praktyk doskonalili również umiejętności językowe i społeczne, komunikację interpersonalną. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w pracy i życiu codziennym u rodzin, u których byli zakwaterowani. Codzienne obcowanie z pracodawcami i pracownikami sprzyjało poznaniu irlandzkich zwyczajów.
Staż zawodowy był niewątpliwie dla uczniów cennym doświadczeniem w różnych obszarach. Podczas wizyty monitorującej dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyny Kalinowskiej, pracodawcy pozytywnie wypowiadali się o stażystach. Doceniali ich pracowitość i dokładne wykonywanie powierzonych zadań.
W czasie trzytygodniowego pobytu w Irlandii młodzież miała możliwość poznać bliżej kraj, w którym odbywała staż. Wycieczka kulturoznawcza na Klify Moheru przybliżyła uczniom piękno i kulturę Zielonej Wyspy - Iralndii.
Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Głośne czytanie w Bajce (foto)

Głośne czytanie w Bajce (foto)

Czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego Przedszkole nr 9 aktywnie uczestniczy w kampanii głośnego czytania.
zobacz więcej
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Magiczne spotkanie (foto)

Magiczne spotkanie (foto)

4 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przy udziale fantastycznej młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie gościliśmy utytułowanego wyszkowskiego zawodnika kickboxing’u formuły K-1 pana Piotra Trześniewskiego-Tryca. 
zobacz więcej
Różaniec do granic (foto)

Różaniec do granic (foto)

Jan Paweł II nazywany był papieżem maryjnym, potwierdził to wielokrotnie w czasie swojej 27-letniej posługi na tronie piotrowym. Szczególnie umiłował różaniec. W liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pokazał nam rolę i siłę modlitwy, a szczególnie tej umiłowanej przez Maryję we wspólnocie kościoła i rodziny, pisał: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego”.
zobacz więcej