Staż zawodowy w Irlandii (foto)

Od czytelników

Staż zawodowy w Irlandii (foto)

17.09.2019
autor: CEZiU Kopernik
W ramach projektu Erasmus+, pt. "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" 16 uczniów CEZiU "Kopernik" uczestniczyło w stażu zagranicznym w Irlandii w Cork.
 
Od 19.08.2019r. do 6.09.2019r. stażyści z technikum logistycznego, elektrycznego, informatycznego i technikum pojazdów samochodowych przez 3 tygodnie doskonalili umiejętności zawodowe i zdobywali doświadczenie w irlandzkich firmach.
W czasie praktyk doskonalili również umiejętności językowe i społeczne, komunikację interpersonalną. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w pracy i życiu codziennym u rodzin, u których byli zakwaterowani. Codzienne obcowanie z pracodawcami i pracownikami sprzyjało poznaniu irlandzkich zwyczajów.
Staż zawodowy był niewątpliwie dla uczniów cennym doświadczeniem w różnych obszarach. Podczas wizyty monitorującej dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyny Kalinowskiej, pracodawcy pozytywnie wypowiadali się o stażystach. Doceniali ich pracowitość i dokładne wykonywanie powierzonych zadań.
W czasie trzytygodniowego pobytu w Irlandii młodzież miała możliwość poznać bliżej kraj, w którym odbywała staż. Wycieczka kulturoznawcza na Klify Moheru przybliżyła uczniom piękno i kulturę Zielonej Wyspy - Iralndii.
Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom