Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Od czytelników

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

27.11.2016
autor: Sylwia Ludwikowska, koordynator projektu PO WER
W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego przez udział 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych w stażach zagranicznych oraz 10 nauczycieli kształcenia zawodowego w job shadowing w Hiszpanii w lutym 2017 r . Wsparcie uczestników ukierunkowane jest na zdobycie i wykorzystanie już posiadanej wiedzy i umiejętności w środowisku międzynarodowym, jak również na zdobyciu nowych doświadczeń, kompetencji i kwalifikacji, które przyczynią się do rozwoju osobistego oraz poprawy ich sytuacji na rynku pracy (tj. znalezienie zatrudnienia lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej).
Słuchacze odbędą staż zagraniczny w hiszpańskich firmach, w których będą realizować zadania dotyczące zagadnień finansowo-księgowych. Natomiast nauczyciele będą towarzyszyć swoim hiszpańskim kolegom w prowadzeniu zajęć w szkole zawodowej w Grenadzie.
Słuchacze, jak również nauczyciele będą uczestniczyć w bogatym programie kulturowym, tj. w zajęciach integracyjnych popołudniowych i wycieczkach kulturoznawczych. 
Pozyskanie środków unijnych jest możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie (organu prowadzącego) oraz nauczycieli kształcenia zawodowego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Dzięki zaproszeniu Wyszkowskiego Ośrodka Kultury, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia spektaklu pt. „Emigranci” według Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, Piotra Cyrwusa i Szymona Kuśmidra. Wyjście zorganizowała polonistka Magdalena Królikowska a uczestniczyły w nim wszystkie klasy maturalne oraz II TE i I LOE wraz z opiekunami: Elżbietą Michalik, Anetą Augustynik, Elwirą Sawicz-Bakułą, Agatą Zawadzką, Ewą Gałązką i Robertem Szulęckim. 
zobacz więcej
Mazowsze będzie miało uchwałę antysmogową

Mazowsze będzie miało uchwałę antysmogową

Na Mazowszu trwają prace nad uchwałą antysmogową. Do połowy lutego samorządy mają czas na odesłanie do marszałka ankiet, w których podsumują swoje działania służące ochronie powietrza.
zobacz więcej
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej
Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

„Mimo że na dworze plucha, my się śmiejemy od ucha do ucha. Jesienna aura w tym roku nie sprzyja, ale każdy w „Bajce” tańce wywija. Słonecznych dni nam bardzo brakuje, mimo to każdy bajkowicz optymizm zachowuje. Bal jesieni wyprawiamy i złej pogodzie się nie damy!”
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku