Śruby - gdzie kupić?

Od czytelników

Śruby - gdzie kupić?

25.03.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Śruby jako elementy łączące znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Niezbędne są choćby w branży budowlanej, a także w konstrukcjach różnego rodzaju maszyn. Jakie są rodzaje śrub? Gdzie można je kupić?
 

Rodzaje śrub i ich zastosowanie

Podział śrub możemy przeprowadzić na kilku płaszczyznach. Mogą się one bowiem różnić między sobą rozmiarem, kształtem łba, czy też trzpienia. Zdecydowanie najpopularniejszym podziałem śrub, z jakim możemy się spotkać w wielu publikacjach branżowych, jest ich podział ze względu na kształt łba. Zatem możemy w tym wypadku wyróżnić:
  • śrubę z łbem sześciokątnym
  • śruby skrzydełkowe
  • śruby oczkowe
  • śruby z łbem stożkowym
Każdy z tych rodzajów śrub wykazuje się innymi właściwościami i znajduje ściśle sprecyzowane zastosowanie. Śruby z łbem sześciokątnym są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe. Z powodzeniem można je stosować w konstrukcjach budowlanych, albowiem są bardzo odporne na silne przeciążenia. Śruby skrzydełkowe, które inaczej nazywane są śrubami motylkowymi, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie możliwości regulacji łączenia. Śrubki oczkowe to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność holowania, czy też mocowania lin. Natomiast w przypadku śrub z łbem stożkowym możemy mówić o ich zastosowanie w branży meblarskiej. Doskonale nadają się bowiem do łączenia elementów drewnianych mebli.
 

Normy śrub

Warto podkreślić, że śruby posiadają również ściśle określone normy. Najpowszechniejsze z nich to DIN, PN i ISO. Norma DIN została wypracowana przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. PN to z kolei Polska Norma, natomiast norma ISO została określona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Ta ostatnia jest zdecydowanie najbardziej powszechna.
 

Gdzie można kupić śruby?

Zastanówmy się więc, gdzie można kupić śruby? Oczywiście pierwsze co przyjdzie nam na myśl, to markety budowlane. Rzeczywiście znajdziemy tutaj szeroki wybór śrub do różnorodnego zastosowania w korzystnych cenach. Niemniej jednak zdecydowanie warto również rozważyć ofertę sklepów, które specjalizują się w sprzedaży tego rodzaju asortymentu. Profesjonalny sklep ze śrubami to miejsce, w którym znajdziesz zdecydowanie najbogatszy wybór śrub, nawet tych z bardzo specjalistycznym, niszowym wręcz, zastosowaniu. Dodatkowo w takim sklepie możesz liczyć na w pełni profesjonalne wsparcie ze strony wykwalifikowanego personelu. Nie musisz się obawiać, że z powodu braku technicznej wiedzy, dokonasz niewłaściwego zakupu. W sklepie ze śrubami otrzyma merytoryczne doradztwo w tym zakresie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom