Spotkanie ze strażakami (foto)

Od czytelników

Spotkanie ze strażakami (foto)

18.10.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
Przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku 17 października spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzcianki.
 
Strażacy, będący jednocześnie ratownikami medycznymi, przeprowadzili warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo osoby poszkodowanej i udzielającej pomocy, sposoby sprawdzania przytomności, wzywanie odpowiednich służb, pozycja boczna oraz resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Uczestnicy spotkania brali czynny udział w ćwiczeniach praktycznych, w trakcie których zdobywali nowe umiejętności. 
Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje strażakom z OSP w Trzciance za wyjątkowo wartościowe spotkanie i przekazanie tak ważnych oraz pożytecznych informacji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Zrób zakupy, żeton weź (foto)

Zrób zakupy, żeton weź (foto)

Klienci, którzy przyszli do Tesco w czwartek 23 marca w godz. 12-13, byli witani kwiatami.  Barwnymi bibułkowymi rękodziełami  dziękowano za wspieranie akcji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Na happening zachęcający do głosowania na projekt „Bardziej sprawni niepełnosprawni” zaprosił Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, wspierany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół na Polonezie. Zwycięstwo w głosowaniu, które trwa od 3 marca do 4 kwietnia, zapewni wyszkowskiej placówce grant w wys. 5 tys. zł.
zobacz więcej
Wsparcie dla hospicjum

Wsparcie dla hospicjum

Dokładnie 14.624, 52 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz dziesiąty. Środki zostaną przekazane na Hospicjum Domowe Caritas działające przy parafii św. Wojciecha.
zobacz więcej
Mróz im nie straszny (foto)

Mróz im nie straszny (foto)

Pomimo plagi przeziębień, młodzież z grupy pedagogiki „Grajcyli skład”, oczywiście ta, która oparła się fali kataru i grypy, wsparta przez kolegów z klasy mundurowej Liceum Bezpieczeństwa Publicznego z „Kopernika”, noc z 27 na 28 stycznia spędziła na biwaku w lesie.
zobacz więcej