Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Od czytelników

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

23.12.2017
autor: Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”
W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
W naszej placówce gościliśmy znakomitych gości, naszych serdecznych przyjaciół: księdza Romana Karasia, przewodniczącą rady miejskiej Elżbietę Piórkowską, przewodniczącego komisji oświaty Jana Hryniewicza, naczelnika wydziału edukacji Sławomira Cieślaka, dyrektora Grupy Pascal Katarzynę Kamieniecką, dyrektora oddziału Cynkomet Konrada Dysarza, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” Dorotę Wojtkowską, właścicielkę lokalu Marię Rudzińską. W pamięci wszystkich zebranych utkwiło przesłanie inscenizacji „Boże Narodzenie mimo wszystko”. Po wspólnej modlitwie, odśpiewaniu kilku znanych kolęd oraz podzieleniu się opłatkiem skosztowaliśmy pysznych, tradycyjnych potraw, pięknie zastawionych na stołach z białym obrusem. Kulminacyjnym momentem spotkania była wizyta Mikołaja z pękatymi paczkami, które sponsorowali: Lidl, Cynkomet, Pomel, Księgarnia „Kram”, Hurtownia „Marten”, Przedsiębiorstwo Cukiernicze „Tago”, „Rolstar” oraz Sklep Wielobranżowy „Smakuś”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz sponsorom, którzy jak co roku o nas pamiętali.
Sezon na pomoc. Cynkomet wspiera dzieci ze „Słonecznej” świetlicy 
Zabawki, sprzęt sportowy i ubrania – takie prezenty trafiły do podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”. Ich fundatorem był m.in. wyszkowski Cynkomet. 
Radości z podarunków było co nie miara. Ich przygotowanie nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Wyszkowski oddział Cynkometu już po raz drugi zaangażował się w pomoc dzieciom z rodzin objętych opieką placówki i - zapewne - nie ostatni. 
- Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny pomóc w przygotowaniu prezentów – mówi Konrad Dysarz, dyrektor oddziału. - Jesteśmy otwarci na potrzeby lokalnej społeczności i z radością pomożemy przy kolejnych takich okazjach. Może z czasem stanie się to naszą wspólną tradycją.
Ze współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami zadowolone jest kierownictwo placówki, które dzięki wsparciu w tym roku mogło przygotować wyjątkowo atrakcyjne prezenty. 
-Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim fundatorom, bo bez ich pomocy nie udałoby się sprawić takiej radości tym dzieciom – mówi Jadwiga Kamieniecka, kierowniczka świetlicy. – A ponieważ Mikołaj był wyjątkowo hojny, mogliśmy przygotować paczki nie tylko naszym podopiecznym, ale też ich rodzeństwu. 
W sumie do rąk dzieci trafiło 55 paczek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Klub Dziecka i Rodzica (foto)

Klub Dziecka i Rodzica (foto)

Projekt Klub Dziecka i Rodzica, na który PSOUU Koło w Wyszkowie otrzymało od Tesco Polska grant w wysokości 5 tys. zł, jest realizowany w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym od 1 lipca.
zobacz więcej
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

19 maja cała społeczność szkolna CEZiU „Kopernik” uczciła postać patrona szkoły Mikołaja Kopernika.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom