Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Od czytelników

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

23.12.2017
autor: Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”
W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
W naszej placówce gościliśmy znakomitych gości, naszych serdecznych przyjaciół: księdza Romana Karasia, przewodniczącą rady miejskiej Elżbietę Piórkowską, przewodniczącego komisji oświaty Jana Hryniewicza, naczelnika wydziału edukacji Sławomira Cieślaka, dyrektora Grupy Pascal Katarzynę Kamieniecką, dyrektora oddziału Cynkomet Konrada Dysarza, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” Dorotę Wojtkowską, właścicielkę lokalu Marię Rudzińską. W pamięci wszystkich zebranych utkwiło przesłanie inscenizacji „Boże Narodzenie mimo wszystko”. Po wspólnej modlitwie, odśpiewaniu kilku znanych kolęd oraz podzieleniu się opłatkiem skosztowaliśmy pysznych, tradycyjnych potraw, pięknie zastawionych na stołach z białym obrusem. Kulminacyjnym momentem spotkania była wizyta Mikołaja z pękatymi paczkami, które sponsorowali: Lidl, Cynkomet, Pomel, Księgarnia „Kram”, Hurtownia „Marten”, Przedsiębiorstwo Cukiernicze „Tago”, „Rolstar” oraz Sklep Wielobranżowy „Smakuś”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz sponsorom, którzy jak co roku o nas pamiętali.
Sezon na pomoc. Cynkomet wspiera dzieci ze „Słonecznej” świetlicy 
Zabawki, sprzęt sportowy i ubrania – takie prezenty trafiły do podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”. Ich fundatorem był m.in. wyszkowski Cynkomet. 
Radości z podarunków było co nie miara. Ich przygotowanie nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Wyszkowski oddział Cynkometu już po raz drugi zaangażował się w pomoc dzieciom z rodzin objętych opieką placówki i - zapewne - nie ostatni. 
- Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny pomóc w przygotowaniu prezentów – mówi Konrad Dysarz, dyrektor oddziału. - Jesteśmy otwarci na potrzeby lokalnej społeczności i z radością pomożemy przy kolejnych takich okazjach. Może z czasem stanie się to naszą wspólną tradycją.
Ze współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami zadowolone jest kierownictwo placówki, które dzięki wsparciu w tym roku mogło przygotować wyjątkowo atrakcyjne prezenty. 
-Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim fundatorom, bo bez ich pomocy nie udałoby się sprawić takiej radości tym dzieciom – mówi Jadwiga Kamieniecka, kierowniczka świetlicy. – A ponieważ Mikołaj był wyjątkowo hojny, mogliśmy przygotować paczki nie tylko naszym podopiecznym, ale też ich rodzeństwu. 
W sumie do rąk dzieci trafiło 55 paczek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną

Najczęściej komentowane