Advertisement 
Spotkanie wielkanocne (foto)

Od czytelników

Spotkanie wielkanocne (foto)

25.03.2018
autor: Mariola Bogdanowicz
W przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu 22 marca odbyło się spotkanie wielkanocne, połączone z warsztatami robienia palm. 
Wielkanoc to czas szczególny, to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 22 marca w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu odbyło się spotkanie wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palm wielkanocnych. 
Dzieci, pod kierunkiem nauczycielek Mileny Dymek, Teresy Kalinowskiej i Marleny Augustyniak, przygotowały dla swoich najbliższych teatrzyk „Wielkanocne kurki”. Tradycyjnie akompaniowała pani Anna Wosek. Na scenę Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu weszło 50 małych aktorów, aby zaprezentować swoje talenty. Wystąpiły kurki, koguciki, kurczęta, zajączek i baranek. Nie zabrakło również dyngusiarzy. Przedstawienie bardzo spodobało się zebranym. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. 
Następnie dyr. Mariola Bogdanowicz złożyła zebranym wielkanocne życzenia. „… A wam, drogie dzieci życzę, by zając, baranek, kurczak i kosz pisanek, zagościły u was w świąteczny poranek!„ - dodała
Po życzeniach dzieci wręczyły rodzicom karty świąteczne. Wspólnie robiona wielkanocna palma jest świetnym sposobem na kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów oraz pogłębianie rodzinnych więzi. Do wykonania palemek dzieci wykorzystały naturalne materiały: bazie, bukszpan i barwinek. Ozdobiły je barwionymi piórkami, kwiatuszkami z bibuły oraz kokardami.
Palma wielkanocna jest jednym z ważniejszych symboli tych wiosennych świąt, a najpiękniejsze są zawsze te palmy wykonane samodzielnie.
Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodzin.
Więcej zdjęć na stronie www.zaczarowanyolowek.eu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku