Spacer przedszkolaków po Wyszkowie (foto)

Od czytelników

Spacer przedszkolaków po Wyszkowie (foto)

14.06.2016
autor: Przedszkole nr 9
W poniedziałek 13 czerwca 5-latki z grupy „Tygrysków” z Przedszkola nr 9 udały się na spacer po Wyszkowie. 
Na początek odwiedziliśmy bibliotekę miejską w Wyszkowie. Pani Paulina zaprosiła nas na lekcję o „Witaminach”. Dzieci obejrzały projekcję wiersza „Na straganie”, rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach, utrwaliły wiedzę, jakie witaminy można znaleźć w różnych produktach spożywczych, uczestniczyły w zabawach ruchowych.
Kolejnym punktem spaceru był park miejski. Zatrzymaliśmy się na ławeczkach, aby napić się wody, bawiliśmy się na placu zabaw. Wsłuchując się w odgłosy przyrody, przeszliśmy alejkami do straży pożarnej. Strażacy pokazali nam wozy strażackie, utrwaliliśmy numery alarmowe. Oczywiście największą atrakcją był pokaz zjeżdżania przez strażaka po rurze oraz polewanie wodą ze strażackiego węża.
Serdecznie dziękujemy pani Paulinie z biblioteki miejskiej oraz strażakom za serdecznie przyjęcie.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

W dniach 26-27 października w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie w grupach Biedronki i Smerfy odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
zobacz więcej
XII Marsz Niepodległości (foto)

XII Marsz Niepodległości (foto)

Już po raz 12. Pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości. 
zobacz więcej
Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane