Od czytelników

1 / 2

Śniadanie daje moc

21.11.2016
autor: Teresa Przygoda
Już po raz drugi w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania. Przygotowali go najmłodsi uczniowie z klas 0 – IV pod okiem swoich pań: E. Szymańskiej, J. Piątkowskiej, J. Karaśkiewicz i A. Kowalskiej. W organizację włączyli się też rocznice uczniów. 
Dzień 8 listopada został w 2007 roku ustanowiony Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. 
Szkoła w Leszczydole – Nowinach już po raz drugi włączyła się w tę ogólnopolską akcję. Uczniowie klas młodszych ze swoimi paniami i rodzicami z niezwykłym zapałem zaangażowali się w przygotowania. Oczywiście przedtem poznali dwanaście zasad zdrowego odżywiania. Najpierw w swoich klasach wykonali zdrowe potrawy śniadaniowe. Dzieci dowiedziały się od swoich pań, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii do nauki, zabawy i zajęć sportowych. Potem wysłuchały historyjki „Misja śniadaniowa” o dziwnych żarłocznych stworzeniach zwanych Wszystkojadami. Na jej  podstawie dzieci z klasy III przygotowały komiks, w którym dwójka galaktycznych agentów Tola i Maks wyruszyła śladem Wszystkojada i postanowiła go oduczyć jedzenia co popadnie. Będą też próbowali nauczyć go 12 zasad zdrowego odżywiania. Komiks przeczytali głośno przedstawiciele poszczególnych klas, czyli Błażej, Amir i Nikola i dopiero wtedy rozpoczęła się na sali gimnastycznej prawdziwa uczta zdrowych śniadaniowych specjałów. A stół aż się pod nimi uginał. A były one nie tylko zdrowe, ale też smaczne, więc apetyt wszystkim dopisywał. Pozostali uczniowie także  mieli okazję popróbować  smakowitych i zdrowych potraw, którymi maluchy zastawiły stół.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom