Śniadanie Daje Moc!

Od czytelników

Śniadanie Daje Moc!

19.11.2017
autor: Teresa Przygoda
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już po raz kolejny, 8 listopada, uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”.
Spotkanie, wraz dziećmi i rodzicami, przygotowały panie Agnieszka Kowalska, Patrycja Kuczyńska, Jolanta Piątkowska, Jolanta Karaśkiewicz i Elżbieta Szymańska. Obecny był też p. dyrektor Krzysztof Ochmański. Podczas wspólnego spotkania dzieci uzyskały cenne informacje na temat 12 zasad zdrowego odżywiania. I według tych zasad to wyjątkowe śniadanie przygotowały. Były też wspólne zabawy i konkursy. 
Panie zorganizowały dla uczniów 2 konkursy. Dla klas 0 – III plastyczny „Zdrowy talerz”, a dla klas II – III konkurs na hasło promujące zdrowe żywienie. W konkursie plastycznym nagrody zdobyli: Miłosz Łach, Alicja Oleksiak i Marta Kaczmarczyk. W konkursie na hasło zwyciężyli: Oliwier Szymański, Sandra Jeż i Igor Słowicki. Nagrody laureatom wręczył p. dyrektor Krzysztof Ochmański. 
Już od siedmiu lat 8 listopada obchodzimy dzień „Śniadanie Daje Moc”, wspólnie ze szkołami z całej Polski. To Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie i Polacy wybrali tę datę. A wśród tych szkół znalazła się szkoła z Leszczydołu-Nowin.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną