Od czytelników

1 / 4

Rozpoczęli spacer przez życie (foto)

30.11.-0001
autor: CK ZDZ
W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” w Wyszkowie miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. To właśnie w szkole rozpoczynamy spacer przez życie - jak głosiło motto uroczystości.
Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje oczekiwali niecierpliwie na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim jednak nastąpił, uczniowie zaprezentowali przed rodzicami i całą społecznością szkolną część artystyczną. Pani Dyrektor Urszula Nowak-Martyna zaprosiła na przedstawienie wyjątkowego gościa, dobrą wróżkę, która obdarowała dzieci różnymi darami, mającymi pomóc im stać się lepszymi uczniami. Dzięki wiedzy, którą dzieci zaprezentowały, mogły zostać pasowane na uczniów klasy pierwszej. Wychowawczyni pani Magda Rachubka przekazała pani dyrektor ołówek, którym uczniowie zostali pasowani na prawdziwych pierwszoklasistów i tym samym zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Pierwszoklasiści przygotowali dla rodziców i zebranych gości niespodziankę - zaprosili wszystkich na lekcje języków obcych. Dzieci zaśpiewały  piosenki w języku angielskim i hiszpańskim oraz zagrały w krótkiej sztuce. Dzięki pięknym strojom i prawdziwej grze aktorskiej publiczność mogła poczuć się jak w teatrze. Cała społeczność szkoły podstawowej była pod wrażeniem zaprezentowanych umiejętności naszych pierwszoklasistów!
Po części artystycznej uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez dyrekcję oraz Radę Klasową Rodziców. Następnie pierwszoklasiści wraz z rodzicami uczestniczyli w słodkim poczęstunku. Na pewno ten dzień był dla nich miły i pełen niezapomnianych wrażeń. 
Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu tej pięknej uroczystości. Podziękowania kierujemy również do uczniów z III klasy pedagogicznej IV LO w Wyszkowie prowadzonego przez ZDZ CK w Wyszkowie Jonasza Kosowskiego oraz Dagmary i Darii Zając.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Babci i Dziadka w ZSS w Brańszczyku (foto)

Dzień Babci i Dziadka w ZSS w Brańszczyku (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków, a także zaprzyjaźnione, „przyszywane” babcie, dla których przygotowali montaż słowno - muzyczny.
zobacz więcej
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
zobacz więcej
„Wyszków” na warsztatach tanecznych

„Wyszków” na warsztatach tanecznych

34 uczniów i absolwentów z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”, działającego przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wzięło udział 5-dniowym obozie szkoleniowo - rekreacyjnym do Hotelu Manor w Olsztynie.
zobacz więcej
Samorządy piszą do Prezydenta RP w sprawie oświaty

Samorządy piszą do Prezydenta RP w sprawie oświaty

Pismo ogólnopolskich organizacji gmin i powiatów do Prezydenta RP z prośbą o rozważnie możliwości niepodpisywania uchwalonej przez Sejm RP ustawy Prawo oświatowe.
zobacz więcej
Mrówka listopad 2017
Mrówka listopad 2017
lesne wrota