Rodzinne wakacje z Idzim (foto)

Od czytelników

Rodzinne wakacje z Idzim (foto)

10.08.2020
autor: Wolontariuszka Fundacji ,,Idzik"
Pod patronatem wyszkowskiej Fundacji ,,Idzik”, w dniach 21-28 lipca, odbył się rodzinny wyjazd do Murzasichla. Program wypoczynku skierowany został zarówno do rodziców, jak i ich dzieci. Nikt nie miał prawa się nudzić, ponieważ atrakcji było co niemiara.
 
Już w dniu przyjazdu Murzasichle przywitało nas piękną pogodą i widokami, które mogliśmy podziwiać z terenu naszego ośrodka. Nam jednak takie krajobrazy nie wystarczały, dlatego od razu następnego dnia zdobyliśmy Nosal, aby móc z niego podziwiać piękną panoramę Tatr. To był zaledwie początek przygody z górską wspinaczką. Kolejne dni obfitowały w coraz to nowe szlaki i wyzwania. Odwiedziliśmy Dolinę Strążyską oraz Siklawicę – jeden z bardziej znanych tatrzańskich wodospadów. Prawdziwie wysokie szczyty wciąż były jednak przed nami. Jak mówią: ,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia”, to tak samo jest z górami – zdobywając jeden szczyt, chce się iść dalej i dalej. Dlatego też nie odpuszczaliśmy i już następnego dnia przeszliśmy do Doliny Chochołowskiej. Był to zaledwie początek naszej wyprawy. Po krótkim odpoczynku w schronisku, grupa śmiałków podjęła wyzwanie rzucone przez naszego przewodnika i zaatakowała wzniesienie zwane Grzesiem liczące 1653 m n.p.m. Trud wspinaczki zdecydowanie wynagrodziły nam widoki rozciągające się z samego szczytu. Ukoronowaniem naszych górskich wypraw było zdobycie Sarniej Skały, nazywanej też niekiedy Małą Świnicą. To stamtąd w całej okazałości prezentował się nam Giewont w postaci Śpiącego Rycerza. 
W trakcie naszych wypraw nie mogło również zabraknąć spaceru po Krupówkach. Odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ciekawym doświadczeniem dla nas wszystkich była również możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w oprawie góralskiej w kościele parafialnym w Poroninie.  
Oprócz górskich wypraw dobrze bawiliśmy się także w ośrodku. W zabawach integracyjnych czynnie brały udział dzieci, jednak dorośli nie pozostawali w tyle. W niedzielny wieczór mogliśmy też gościć pana Jakuba Kota, specjalistę od skoków narciarskich. Pokazywał nam sprzęt skoczków, opowiadał o treningach, pracy z perspektywy sportowca i trenera oraz cierpliwie odpowiadał na nasze pytania. Pan Jakub prowadzi też Mini Muzeum Ski Jumping przy Wielkiej Krokwi, które również chętnie odwiedziliśmy przy wizycie w Zakopanem. 
Wakacyjny wyjazd obfitował w wiele przygód, atrakcji i nowych znajomości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne ,,wyprawy z Idzim”. 
Dziękujemy ks. Karolowi Skrodzkiemu oraz ks. Mateuszowi Cymkowi za doskonałą organizację, wszystkim zaangażowanym w pomoc osobom, Fundacji ,,Idzik”, a przede wszystkim rodzinom za zaufanie, wspólnie spędzony czas oraz rewelacyjną zabawę.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
"Nie Boję się Raka" - Onkologiczny głos młodzieży w walce z chorobą cywilizacyjną

"Nie Boję się Raka" - Onkologiczny głos młodzieży w walce z chorobą cywilizacyjną

Mottem, które przyświeca nam w walce z coraz większą liczbą zachorowań na chorobę cywilizacyjną, jaką jest rak, jest: "Wiedza może zmniejszyć strach, a odpowiednie nawyki mogą uratować życie".  Jako grupa licealistek postanowiłyśmy podjąć działania, zwracając uwagę naszych rówieśników na tę właśnie problematykę, wierząc, że nasz głos może przyczynić się do zwiększenia świadomości zdrowotnej młodzieży 
zobacz więcej
Uniwersytet Dziecięcy: Co napędza mechanizm ewolucji na Ziemi? (FOTO)

Uniwersytet Dziecięcy: Co napędza mechanizm ewolucji na Ziemi? (FOTO)

Amonity, trylobity, belemnity i inne trudne terminy okazały się bardzo bliskie studentom Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie. Podczas lutowego zjazdu dzieci szukały odpowiedzi na pytanie „Co napędza mechanizm ewolucji na Ziemi?”
zobacz więcej
Z młodzieżą o depresji (FOTO)

Z młodzieżą o depresji (FOTO)

zobacz więcej
Jak wyszkowianie porozumiewają się w języku angielskim?

Jak wyszkowianie porozumiewają się w języku angielskim?

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie: Kacper Kokoszka, Julia Romańska, Kamila Owsianka, Nikola Andrzejewska, Daria Dębek, Nina Rudnik, pod opieką Pani Doroty Jaszkowskiej rozpoczęli realizację projektu Future Perfect. Future Perfect to projekt podkreślający znaczenie języka angielskiego w przyszłości i na rynku pracy. Zespół „Future Perfect” przeprowadził szereg działań, które udowodniły istnienie barier językowych w gminie Wyszków.
zobacz więcej