Recytowali Brzechwę (foto)

Od czytelników

Recytowali Brzechwę (foto)

18.03.2019
autor: SP w Lucynowie
W Szkole Podstawowej w Lucynowie 14 marca odbył się Gminny Konkurs Recytatorski utworów Jana Brzechwy.
W konkursie wzięli udział uczniowie z  9 szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej w Rybnie, Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Łosinnie, Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach - Szkoły Podstawowej, I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej w Lucynowie.
Uczniowie byli znakomicie przygotowani, a poziom uczestników bardzo wyrównany. Recytacje wierszy oceniała komisja powołana spośród nauczycieli - opiekunów.                        
W  kategorii klas II-III nagrodzono następujących uczniów: I miejsce - Maria Szewczyk, SP nr 1, II miejsce - Kinga Ponichtera, SP nr 2 i Szymon Skrzecz, I SP Językowa, III miejsce – Oliwia Świercz, SP Łosinno i Jagoda Depta, I SP Językowa. Wyróżnienie: Arkadiusz Skrzecz, SP nr 2. Wyróżnienie dyrektora szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymał Kornel Piotrowski, SP Rybno.
W kategorii klas IV-VI nagrodzono: I miejsce - Jakub Biernacki, SP nr 1, II miejsce - Bartosz Wyszyński, SP Leszczydół Stary, III miejsce - Wiktoria Parys, SP Leszczydół-Nowiny. Wyróżnienie: Klaudia Żuchowska, SP nr 2 i Lena Karolewska, SP Rybno. Wyróżnienie dyrektora szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymał Aleksander Buźniak, SP Leszczydół Stary.
Wyżej wymienieni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz drobne upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podziękowanie za polonijne wakacje w Wyszkowie (foto)

Podziękowanie za polonijne wakacje w Wyszkowie (foto)

22 października w Senacie RP odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Lato z Polską”. W lipcu tego roku, dzięki współpracy Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Wyszków i Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, w powiecie wyszkowskim gościły dwie grupy młodzieży polonijnej z Białorusi.
zobacz więcej
Urzędnicy i policjanci rozwożą maseczki seniorom!

Urzędnicy i policjanci rozwożą maseczki seniorom!

Akcja „Maseczka dla Seniora” prowadzona przez Gminę Wyszków cieszy się ogromny zainteresowaniem. Przez pierwsze cztery dni do Urzędu Miejskiego w Wyszkowie zgłosiło się przeszło 600 osób.
zobacz więcej
W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

Czternaścioro uczniów z klas III, kształcących się w zawodach technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie wraz z opiekunami Bogusławą Pawelską-Kozon oraz Anną Kozon, 10 listopada wyjechało na czterotygodniowy staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii, angielskiego portu położonego nad Kanałem La Manche.
zobacz więcej
Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Już po raz dwunasty w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego mieszczącym się w dawnym Domu Bankowym Wilhelma Landaua w Warszawie najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP i FMP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2016/2017.
zobacz więcej