Projektowy pierwszy dzień wiosny w SP4 (foto)

Od czytelników

Projektowy pierwszy dzień wiosny w SP4 (foto)

27.03.2018
autor: Jolanta Sarnacka
Pierwszego Dnia Wiosny gimnazjaliści z klas II gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 4 przygotowali Giełdę projektów edukacyjnych. Pracowali nad nimi przez cały rok.
Projekt pt. „Jak dbać o siebie?” – przygotowały uczennice klasy IId: Roksana Tybura, Julia Witkowska, Alicja Liwska, Zuzanna Królikowska, Malwina Kozłowska, Maja Kowalkowska i Ilona Iwańska pod uważnym okiem pani Ewy Nowak Kowalskiej.
Projekt: „Islandia – kraina lodu i ognia?”, który pod opieką pani Jolanty Topczewskiej-Bocian również przygotowała klasa IId w składzie: Julian Obuchowski, Aleksandra Runo, Patrycja Nisio, Antoni Dziubiel, Aleksander Kasjaniuk i Dawid Archacki.
Uczniowie z klasy IIb: Miłosz Czestkowski, Antek Lisek, Daniel Paluch oraz Michał Dawidiuk zgłębili dokładnie temat o „Najciekawszych budowlach świata”. Opiekunem jest pani Agnieszka Pałka.
W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości uczennice klasy IId: Julia Gronkiewicz, Daria Dąbrowska, Amelia Kucińska i Patrycja Gasiul, pod opieką pani Jolanty Sarnackiej, postanowiły przypomnieć trochę historycznych faktów w projekcie: „Droga do niepodległości na stacjach matematycznych”.
Amelia Kucińska, Patrycja Gasiul, Wiktoria Świadkowska oraz Adrian Gasiul z klasy IId i Justyna Łubkowska z klasy III zaprezentowali projekt „Medycyna – wczoraj i dziś”. Opiekunem jest pani Ewa Nowak-Kowalska.
„Sztuka zdrowego życia” to tytuł projektu przygotowanego pod opieką pani Ewy Nowak-Kowalskiej przed uczennice: Paulinę Kazimierczyk, Annę Gębicką i Annę Krucińską z klas IId i IIb.
Projekt „Imię Polski rozsławiali” przedstawiły: Natalia Rogalska i Joanna Wiśniewska z klasy IIb. Opiekunem jest pani Ewa Nowak-Kowalska.
Nasze projekty zakończyła przygotowana przez Kamilę Dzierbun i Natalię Sobotkę z klasy IIc prezentacja pt. „Pospolite gatunki drzew rosnące na terenie Nadleśnictwa Wyszków”.
Giełdę projektów przygotowały: Jolanta Sarnacka, Ewa Nowak-Kowalska i Agnieszka Pałka.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
zobacz więcej
PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
zobacz więcej
Jak w Parlamencie Europejskim

Jak w Parlamencie Europejskim

Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego dla seniorów i młodzieży odbyła się 29 marca w DDP Senior. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie BETA Polska w ramach kampanii Parlamentu Europejskiego "Tym razem głosuję", która ma na celu promowanie czynnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 roku.
zobacz więcej
XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku