Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Od czytelników

Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

03.06.2017
autor: Opiekun KMO „Świetliki” Ewa Koch
Nauka to przyjemność i z tego właśnie powodu 4 lata temu założyłam w szkole Klub Młodego Odkrywcy „Świetliki”, działający pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach działalności klubu organizuję zajęcia dla wychowanków świetlicy, podczas których pokazuję, jak fascynująca może być nauka.
Po raz pierwszy członkowie klubu uczestniczyli w popołudniowych zajęciach (od godziny 14.00 do 19.00). W tym czasie klubowicze mieli możliwość wykonania eksperymentów i doświadczeń. Eksperymentując, uczniowie rozwiązywali problem i koncentrowali się wokół pytań: Ile energii pobierają włączone urządzenia? Jak wykorzystać energię wiatru, a jak pochodzącą ze Słońca? Jak odzyskiwać energię podczas hamowania? Jak działa mikroskop i lornetka?
Na zajęciach w terenie były całkiem poważne badania. Szukaliśmy oznak wiosny i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków, które po zimie wróciły do naszego kraju. Wąchaliśmy też pierwsze wiosenne kwiaty. Po powrocie do szkoły oglądaliśmy różne preparaty i eksponaty pod mikroskopem. Rozmawialiśmy o przetwarzaniu i segregacji świeci – liczę, że dzieci chętnie wdrożą w swoje życie wiedzę z zakresu ochrony środowiska, recyklingu, a także zdrowych nawyków żywieniowych. 
Dużą atrakcją popołudnia były pyszne czekolady i cukierki, za które dziękujemy p. Halinie Falbie – mamie Lilki.
Był to wspaniały czas spędzony wśród pasjonatów nauki. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Gratuluję wszystkim Uczniom, którzy stanęli na wyżynach swoich możliwości, z pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach. Mam nadzieję, że za rok też się spotkamy.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

W ramach wieloletniej współpracy, po raz kolejny grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie: Paweł Gościniak, Dawid Sieńkowski, Piotr Kuga i Rafał Getka oraz Hubert Zieliński z Zespołu Szkół w Długosiodle, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Beaty Sierzan, uczestniczyła w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim. Praktyki odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości – programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
zobacz więcej
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
Lekcja historii w pniewskim lesie (foto)

Lekcja historii w pniewskim lesie (foto)

Dziesięć lat temu Zespół Szkół w Pniewie przyjął patrona - Żołnierzy Armii Krajowej. 28 maja z tej właśnie okazji odbyły się w lesie, przy mogile i pomniku Anny i Stanisława Dąbkowskich uroczystości rocznicowe. Honorowy patronat sprawował Minister Henryk Kowalczyk. 
zobacz więcej
Razem świętujemy nadejście wiosny! (foto)

Razem świętujemy nadejście wiosny! (foto)

21 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie odbyło się, już tradycyjnie, wielkie świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny. Tym razem jednak bez topienia Marzanny, bowiem szczycimy się pokojowym nastawieniem do rzeczy ożywionych i nie tylko!
zobacz więcej