Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Od czytelników

Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

03.06.2017
autor: Opiekun KMO „Świetliki” Ewa Koch
Nauka to przyjemność i z tego właśnie powodu 4 lata temu założyłam w szkole Klub Młodego Odkrywcy „Świetliki”, działający pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach działalności klubu organizuję zajęcia dla wychowanków świetlicy, podczas których pokazuję, jak fascynująca może być nauka.
Po raz pierwszy członkowie klubu uczestniczyli w popołudniowych zajęciach (od godziny 14.00 do 19.00). W tym czasie klubowicze mieli możliwość wykonania eksperymentów i doświadczeń. Eksperymentując, uczniowie rozwiązywali problem i koncentrowali się wokół pytań: Ile energii pobierają włączone urządzenia? Jak wykorzystać energię wiatru, a jak pochodzącą ze Słońca? Jak odzyskiwać energię podczas hamowania? Jak działa mikroskop i lornetka?
Na zajęciach w terenie były całkiem poważne badania. Szukaliśmy oznak wiosny i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków, które po zimie wróciły do naszego kraju. Wąchaliśmy też pierwsze wiosenne kwiaty. Po powrocie do szkoły oglądaliśmy różne preparaty i eksponaty pod mikroskopem. Rozmawialiśmy o przetwarzaniu i segregacji świeci – liczę, że dzieci chętnie wdrożą w swoje życie wiedzę z zakresu ochrony środowiska, recyklingu, a także zdrowych nawyków żywieniowych. 
Dużą atrakcją popołudnia były pyszne czekolady i cukierki, za które dziękujemy p. Halinie Falbie – mamie Lilki.
Był to wspaniały czas spędzony wśród pasjonatów nauki. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Gratuluję wszystkim Uczniom, którzy stanęli na wyżynach swoich możliwości, z pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach. Mam nadzieję, że za rok też się spotkamy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

Szanowni Państwo Radni Miejscy
 
Wiemy już, jaką decyzję w sprawie wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie podjął Pan Burmistrz. Ale wiemy też, że nie jest to decyzja wiążąca, bo nie leży ona w kompetencji Burmistrza, lecz Rady Miejskiej. Wiemy też, że pogląd Pana Burmistrza nie jest ostateczny, bo sam to podkreślał.
zobacz więcej
Twej bieli i czerwieni chcemy być godni (foto)

Twej bieli i czerwieni chcemy być godni (foto)

12 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu wspomnieliśmy także o patronie naszej szkoły Władysławie Broniewskim, gdyż walczył on w legionach o niepodległość Polski.
zobacz więcej
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

25 czerwca w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom