Pomoc dla producentów mleka i rolników

Od czytelników

Pomoc dla producentów mleka i rolników

15.03.2017
autor: Agencja Rynku Rolnego
Na działania w ramach „pakietu Hogana” zostało przeznaczone 98 mln zł. O wsparcie w formie nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych będzie można ubiegać się w Agencji Rynku Rolnego. Wnioski będą przyjmowane od 18 marca.
Agencja Rynku Rolnego uruchomiła mechanizmy wsparcia w ramach nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i świń:
  1. pomoc dla producentów mleka w formie refundacji kosztów zakupu bydła hodowlanego mięsnego
  2. pomoc dla producentów świń (strefa objęta restrykcjami z tytułu ASF) w formie refundacji kosztów zakupu bydła hodowlanego mięsnego
  3. pomoc dla producentów świń w formie refundacji kosztów zakupu świń hodowlanych.
Wnioski o udzielenie pomocy na te działania będą przyjmowane od 18 marca do dnia 7 kwietnia, zaś wnioski o płatność do 14 lipca.
Ponadto beneficjenci mogą złożyć wniosek o wsparcie w ramach działania Pomoc dla producentów świń na wyrównanie ceny sprzedaży (strefa objęta restrykcjami z tytułu ASF). Daty składania wniosków przedstawiają się następująco:
  1. w odniesieniu do świń sprzedanych od dnia 1 września 2016 r. do dnia 28 lutego 2017 r.: w terminie od 18 marca do 7 kwietnia
  2. w odniesieniu do świń sprzedanych od 1 marca 2017 r. do dnia 30 kwietnia 2017 r.: w terminie do 21 maja
  3. w odniesieniu do świń sprzedanych od dnia 1 maja 2017 r. do dnia 30 czerwca 2017 r.: w terminie do 21 lipca.
O dacie przyjęcia wniosku decyduje fizyczny jego wpływ do właściwego dla producenta oddziału terenowego ARR. Wnioski złożone po upływie terminu zostaną odrzucone. Beneficjenci tych działań powinni zapoznać się z warunkami otrzymania pomocy i z zobowiązaniami wynikającymi z jej otrzymania.
 
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Forum dialogu

Forum dialogu

Uczniowie z Wyszkowa poznają żydowską historię swojego miasta. Między 8 listopada a 7 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie wezmą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski. 
zobacz więcej
Do sanatorium z ZUS: za darmo i bez kolejek

Do sanatorium z ZUS: za darmo i bez kolejek

Tylko w I kwartale płocki ZUS skierował na rehabilitację prawie 670 osób z terenu północnego Mazowsza. Za pobyt, dojazd, zabiegi oraz wyżywienie płaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
zobacz więcej
Dzień Papieski w Dwójce (foto)

Dzień Papieski w Dwójce (foto)

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Pokaz historyczny „Ku niepodległej” (foto)

Pokaz historyczny „Ku niepodległej” (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach aktywnie włączają się w zadania realizowane przez szkołę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowują apele przez szkolny radiowęzeł, przekazują wiedzę o niepodległości mieszkańcom i uczniom, wykonują albumy, gazetki i wystawy. Tym razem zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w nietypowej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Przedstawiła ją Rekonstrukcyjna Grupa Artystyczna. Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem pokazu czuwała nauczycielka historii Teresa Przygoda. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku