Policjanci szyją maseczki

Od czytelników

Policjanci szyją maseczki

24.04.2020
autor: podkom. Damian Wroczyński
Policjanci, wspólnie z pracownikami wyszkowskiej komendy policji, już od pewnego czasu szyją maseczki ochronne. Zajmują się tym w czasie wolnym. Na swoim koncie mają uszytych ponad pół tysiąca sztuk. Trafiły one do mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Maseczki rozdają policjanci osobom potrzebującym, których spotkają w czasie pełnienia służby.
 
Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. W ten sposób osoby zarażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
Materiały do szycia maseczek dostarczane są ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Dziękujemy zatem za każde wsparcie, które w stanie epidemii jest dla nas szczególnie ważne.
Oprócz zasobów własnych, policjanci otrzymują wsparcie także z innych źródeł. Dokładnie 720 maseczek ochronnych trafiło do wyszkowskich policjantów, aby wesprzeć bezpieczeństwo mundurowych w czasie służby. Maseczki i środki do dezynfekcji zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Teraz, kiedy zasłanianie ust i nosa jest już obowiązkowe dla wszystkich, policjanci dzielą się maseczkami z mieszkańcami naszego powiatu. Wspólnie zadbajmy o nasze dobro!
Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do zaleceń! Weźmy odpowiedzialność za siebie, swoich najbliższych oraz innych obywateli!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

Dwie zaprzyjaźnione parafie, Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie oraz parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, zorganizowały wypoczynek integracyjny dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z obu miast. Kolonie te odbyły się w Murzasichlu w dniach 20-27 lipca pod kierownictwem księży Karola Skrodzkiego i Mateusza Cymka. W wyjeździe uczestniczyło w sumie 106 osób. Czas wypełniały liczne atrakcje: od górskich wędrówek po wspólne gry i zabawy integracyjne.
zobacz więcej
Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

Jesień w Polsce to często chłód, szybko zapadający zmrok i deszcz. Przed taką aurą można jednak uciec i wybrać się na wakacje w październiku. Gdzie najlepiej wyjechać? Doskonałe warunki do plażowania i słoneczną pogodę można znaleźć w Maroko, na Cyprze i w gorącym Egipcie.
zobacz więcej
W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

Uczniów i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku ogarnęła magia zbliżających się świąt. Piękny prezent sprawili sobie szkolni szachiści.
zobacz więcej
Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą skorzystać m.in. z układów ratalnych

Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą skorzystać m.in. z układów ratalnych

Odroczenie terminu płatności składek, układ ratalny oraz – w przypadku osób opłacających składki na własne ubezpieczenia – umorzenie należności. Z tych możliwości może skorzystać przedsiębiorca, który ma trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.
zobacz więcej
Zitcom