Pierwszy dzwonek (foto)

Od czytelników

Pierwszy dzwonek (foto)

20.09.2018
autor: ZSS w Brańszczyku
Po oficjalnej części – wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała licznie zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2017/18 uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz gości. 
 
Na uroczystą inaugurację roku szkolnego przybyli: proboszcz parafii Brańszczyk ks. kanonik Paweł Stachecki, dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku s. Marianna Irena Paziewska, siostry wychowawczynie oraz pracownicy ośrodka.
Dyrektor powitała nowych uczniów, przedszkolaków, ich rodziny, życząc sukcesów i rozwoju talentów. Przypomniała o marzeniach, które w tej szkole zawsze się spełniają. Wśród nich wymieniła: wymarzony przez wszystkich samochód, którym dowożone są do szkoły dzieci, podjazd dla wózków inwalidzkich, ogród sensoryczny, wyremontowane sale lekcyjne i terapeutyczne, nowocześnie wyposażona łazienka. 
Dyrektor szkoły zapytała uczniów o dzień 1 września 1939 r. Uczniowie wiedzieli, że tego dnia nikt nie poszedł do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Nawiązując do historii Polski, dyrektor Elżbieta Piórkowska mówiła o postawach patriotycznych, wartościach, które są bardzo ważne w każdym dniu nauki. Przytoczyła słowa Jana Pawła II: „Postawy i wartości powinny być dla nas wszystkim wzorem i inspiracją w pracy nad sobą. Być natchnieniem w naszej nauce, w wypełnianych obowiązkach, w naszym codziennym postępowaniu, podejściu do świata i drugiego człowieka”.
Potem były wspólna modlitwa, piosenka, pierwszy dzwonek oraz spotkania z wychowawcami.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Matematyczne Asy (foto)

Matematyczne Asy (foto)

W Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas piątych Matematyczny As. Konkurs zorganizowały Monika Sitek i Małgorzata Klimaszewska. Uczestniczyło w nim 12 uczniów z sześciu szkół podstawowych.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, nosząca imię Władysława Broniewskiego, od wielu lat łączy obchody Narodowego Święta Niepodległości ze Świętem Szkoły.
zobacz więcej
Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Bieg na orientacje i nie tylko
 
Fundacja Razem i Mazowiecka Liga Dogtrekkingu zapraszają 20 października (sobota) na  wspólne wędrowanie z psem w okolicach Porządzia. Dla uczestników powiatu wyszkowskiego udział jest bezpłatny. Zbiórka w siedzibie Fundacji RAZEM Porządzie 65. Zgłoszenia i skan aktualnych szczepień psa należy przesyłać na adres: daml2005@o2.pl, Fundacja RAZEM, Porządzie 65, tel. 733-007-376.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku