Pierwszy dzwonek (foto)

Od czytelników

Pierwszy dzwonek (foto)

20.09.2018
autor: ZSS w Brańszczyku
Po oficjalnej części – wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała licznie zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2017/18 uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz gości. 
 
Na uroczystą inaugurację roku szkolnego przybyli: proboszcz parafii Brańszczyk ks. kanonik Paweł Stachecki, dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku s. Marianna Irena Paziewska, siostry wychowawczynie oraz pracownicy ośrodka.
Dyrektor powitała nowych uczniów, przedszkolaków, ich rodziny, życząc sukcesów i rozwoju talentów. Przypomniała o marzeniach, które w tej szkole zawsze się spełniają. Wśród nich wymieniła: wymarzony przez wszystkich samochód, którym dowożone są do szkoły dzieci, podjazd dla wózków inwalidzkich, ogród sensoryczny, wyremontowane sale lekcyjne i terapeutyczne, nowocześnie wyposażona łazienka. 
Dyrektor szkoły zapytała uczniów o dzień 1 września 1939 r. Uczniowie wiedzieli, że tego dnia nikt nie poszedł do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Nawiązując do historii Polski, dyrektor Elżbieta Piórkowska mówiła o postawach patriotycznych, wartościach, które są bardzo ważne w każdym dniu nauki. Przytoczyła słowa Jana Pawła II: „Postawy i wartości powinny być dla nas wszystkim wzorem i inspiracją w pracy nad sobą. Być natchnieniem w naszej nauce, w wypełnianych obowiązkach, w naszym codziennym postępowaniu, podejściu do świata i drugiego człowieka”.
Potem były wspólna modlitwa, piosenka, pierwszy dzwonek oraz spotkania z wychowawcami.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)