Pierwszy dzwonek (foto)

Od czytelników

Pierwszy dzwonek (foto)

20.09.2018
autor: ZSS w Brańszczyku
Po oficjalnej części – wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała licznie zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2017/18 uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz gości. 
 
Na uroczystą inaugurację roku szkolnego przybyli: proboszcz parafii Brańszczyk ks. kanonik Paweł Stachecki, dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku s. Marianna Irena Paziewska, siostry wychowawczynie oraz pracownicy ośrodka.
Dyrektor powitała nowych uczniów, przedszkolaków, ich rodziny, życząc sukcesów i rozwoju talentów. Przypomniała o marzeniach, które w tej szkole zawsze się spełniają. Wśród nich wymieniła: wymarzony przez wszystkich samochód, którym dowożone są do szkoły dzieci, podjazd dla wózków inwalidzkich, ogród sensoryczny, wyremontowane sale lekcyjne i terapeutyczne, nowocześnie wyposażona łazienka. 
Dyrektor szkoły zapytała uczniów o dzień 1 września 1939 r. Uczniowie wiedzieli, że tego dnia nikt nie poszedł do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Nawiązując do historii Polski, dyrektor Elżbieta Piórkowska mówiła o postawach patriotycznych, wartościach, które są bardzo ważne w każdym dniu nauki. Przytoczyła słowa Jana Pawła II: „Postawy i wartości powinny być dla nas wszystkim wzorem i inspiracją w pracy nad sobą. Być natchnieniem w naszej nauce, w wypełnianych obowiązkach, w naszym codziennym postępowaniu, podejściu do świata i drugiego człowieka”.
Potem były wspólna modlitwa, piosenka, pierwszy dzwonek oraz spotkania z wychowawcami.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Zamiana renty na emeryturę może się nie opłacić

Zamiana renty na emeryturę może się nie opłacić

Ważne dla osób, które 1 października będą pobierać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę z tytułu niezdolności do pracy. Po ukończeniu obniżonego wieku emerytalnego będą mogły zamienić rentę na emeryturę. Ale można na tym stracić.
zobacz więcej
Niewidomi w kinie bez barier

Niewidomi w kinie bez barier

W minioną sobotę niewidomi z wyszkowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych uczestniczyli w bezpłatnym pokazie filmu z audiodeskrypcją „1920 Bitwa Warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pokaz miał miejsce w Warszawie, a gmina Wyszków wsparła projekt „Kino bez barier”.
zobacz więcej
Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny