Piątka EkoSzkołą

Od czytelników

Piątka EkoSzkołą

09.11.2018
autor: (in)
Szkoła Podstawowa  nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie  uczestniczyła w konkursie  plastyczno-fotograficznym, organizowanego  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pod hasłem „EkoSzkoła”. Uczniowie SP5 zostali laureatami tego konkursu w dwóch kategoriach.
 
Praca plastyczna dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III:
I miejsce – Zuzanna Piotrowicz,  II – Gabriela Depta, III – Aleksandra Pawełko, wszyscy klasa IIIa. 
 
Fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII oraz uczniów gimnazjów:
I miejsce – Paweł Gorczyński, IIIc gimnazjalna, II – Julia Salwin, VId, III – Antoni Depta, IIIc gimnazjalna.
 
Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz przekazanie „EkoBonów” dla szkoły za działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych odbyło się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Warszawie 12 października podczas obchodów 25-lecia Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podsumowanie akcji i wręczenie nagród oraz dyplomów dla wszystkich uczestników odbyło się 30 października w szkole podczas apelu, przygotowanego przez uczniów klas VIb i VIe. Nagrody wręczały panie Anna Król, zastępca prezesa Narodowego FOŚiGW oraz Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie.
 
Uczestnicy konkursu EkoSzkoła:
Prace plastyczne: Bartosz Ciach, Zofia Ciskowska, Magdalena Czestkowska,  Magdalena Pogorzelska, Nela Kaczmarska, Alicja Pawlak, Wiktor Bąk, Zuzanna Błaszczyk, Maja Burakowska, Maria Antonina Filipkowska, Nadia Kordowska, Amelia Maria Kurbiel, Oliwia Markowska, Jakub Napora, Aleksandra Osowiecka, Jan Kaspian Pakieła, Milena Siemieniewska, Zuzanna Piotrowicz, Gabriela Depta, Aleksandra Pawełko.
Fotografie: Amelia Sadowska, Marta Sadowska, Filip Gorczyński, Laura Melion, Wiktoria Orszulak, Liliana Wójcik, Paweł Gorczyński, Julia Salwin, Antoni Depta
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prymusi „jedynki”

Prymusi „jedynki”

Już tylko kilka dni zostało do końca ferii i początku drugiego semestru roku szkolnego 2016/2017. Pierwsze półrocze z tytułem prymusa Szkoły Podstawowej nr 1 zakończyli:
zobacz więcej
6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

Maryjo, Matko Nasza, Twój Syn żąda, abyśmy byli gotowi do pełnienia Jego woli. /…/ bo to droga prowadząca do nieba i do świętości – i tylko w taki sposób możemy być do Niego podobni. Spójrz Maryjo na nas tu zebranych i każdemu powiedz to, co jest mu potrzebne w tej właśnie chwili…”. Ks. prał. Andrzej Grzybowski Proboszcz Parafii Poręba.
zobacz więcej
Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

Rok 2017 jest czasem szczególnym. To właśnie na ten rok przypada 100. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uczniowie Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej „Julin” w Kaliskach, znajdującej się na terenie gminy Łochów, 13 maja rozpoczęli projekt edukacyjny związany z tym ważnym jubileuszem. Uczniowie julińskiej szkoły w swoim liście do Papieża Franciszka poprosili o błogosławieństwo na czas realizacji projektu i – uzyskawszy takowe wsparcie – z radością rozpoczęli realizację zadań. Swoim patronatem obchody jubileuszowe w KPSP „Julin” objęła Maria Koc, senator RP oraz Robert Gołaszewski, burmistrz gminy Łochów. 
zobacz więcej
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)