Pewny zawód już po roku

Od czytelników

Pewny zawód już po roku

15.07.2016
autor: Beata Sierzan
Naukę w tym roku szkolnym zakończyli słuchacze policealnej szkoły kształcącej w zawodzie opiekun medyczny w Zespole Szkół w Długosiodle.  O zaletach zawodu mówili: dyrektor szkoły Dorota Stadnik, szkolny doradca zawodowy Beata Sierzan, nauczyciel przedmiotów zawodowych Grażyna Borkowska oraz zaproszony gość  Paweł Radomski – właściciel „Domu z Sercem” DPS w Komorowie.
Część słuchaczy już pracuje w zawodzie bądź po odbytych praktykach zostali zatrudnieni w lokalnych DPS w Komorowie k/ Ostrowi Mazowieckiej, Wólce Grochowej i Brańszczyku. Większość myśli o kontynuowaniu kształcenia na kierunku – opiekun w domu pomocy społecznej u nas w szkole.
Po części oficjalnej uroczystości bardzo miło rozmawiało się o zawodzie w kuluarach przy kawie i słodkim poczęstunku.
Gratulujemy słuchaczom sukcesu i życzymy powodzenia osobistego i zawodowego.
Dziękujemy także Panu Pawłowi Radomskiemu za współpracę, między innymi dzięki której otrzymaliśmy certyfikat Gumtree   „Start do kariery” – „Szkoła na dobry start” – poświadczający, że w szkole przykłada się wszelkich starań wprowadzając młodzież i dorosłych na rynek pracy.
Wszystkich chętnych do podjęcia nauki w szkole policealnej dla dorosłych w zawodzie opiekun medyczny (1 rok) i opiekun w domu pomocy społecznej (2 lata) zapraszamy do Zespołu Szkół w Długosiodle od września 2016 r. Gwarantujemy, że kwalifikacje i doświadczenie zdobyte dziś w naszej szkole, dadzą pewną pracę jutro.
Opiekun medyczny w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe oraz potrzeby bio–psycho-społeczne. To zawód zaufania publicznego, dlatego niezbędne są określone kompetencje personalne i społeczne do jego wykonywania, m.in.: zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole oraz empatia, tak ważna w kontakcie z drugim człowiekiem. 
Postępujący proces starzenia się europejskich społeczeństw spowodował zwiększenie zapotrzebowania na świadczenie usług opiekuńczych osobom chorym i niesamodzielnym, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan