Pewny zawód już po roku

Od czytelników

Pewny zawód już po roku

15.07.2016
autor: Beata Sierzan
Naukę w tym roku szkolnym zakończyli słuchacze policealnej szkoły kształcącej w zawodzie opiekun medyczny w Zespole Szkół w Długosiodle.  O zaletach zawodu mówili: dyrektor szkoły Dorota Stadnik, szkolny doradca zawodowy Beata Sierzan, nauczyciel przedmiotów zawodowych Grażyna Borkowska oraz zaproszony gość  Paweł Radomski – właściciel „Domu z Sercem” DPS w Komorowie.
Część słuchaczy już pracuje w zawodzie bądź po odbytych praktykach zostali zatrudnieni w lokalnych DPS w Komorowie k/ Ostrowi Mazowieckiej, Wólce Grochowej i Brańszczyku. Większość myśli o kontynuowaniu kształcenia na kierunku – opiekun w domu pomocy społecznej u nas w szkole.
Po części oficjalnej uroczystości bardzo miło rozmawiało się o zawodzie w kuluarach przy kawie i słodkim poczęstunku.
Gratulujemy słuchaczom sukcesu i życzymy powodzenia osobistego i zawodowego.
Dziękujemy także Panu Pawłowi Radomskiemu za współpracę, między innymi dzięki której otrzymaliśmy certyfikat Gumtree   „Start do kariery” – „Szkoła na dobry start” – poświadczający, że w szkole przykłada się wszelkich starań wprowadzając młodzież i dorosłych na rynek pracy.
Wszystkich chętnych do podjęcia nauki w szkole policealnej dla dorosłych w zawodzie opiekun medyczny (1 rok) i opiekun w domu pomocy społecznej (2 lata) zapraszamy do Zespołu Szkół w Długosiodle od września 2016 r. Gwarantujemy, że kwalifikacje i doświadczenie zdobyte dziś w naszej szkole, dadzą pewną pracę jutro.
Opiekun medyczny w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe oraz potrzeby bio–psycho-społeczne. To zawód zaufania publicznego, dlatego niezbędne są określone kompetencje personalne i społeczne do jego wykonywania, m.in.: zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole oraz empatia, tak ważna w kontakcie z drugim człowiekiem. 
Postępujący proces starzenia się europejskich społeczeństw spowodował zwiększenie zapotrzebowania na świadczenie usług opiekuńczych osobom chorym i niesamodzielnym, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku