Otwarci na świat … w świecie pieniądza (foto)

Od czytelników

Otwarci na świat … w świecie pieniądza (foto)

29.10.2017
autor: Beata Sierzan
Uczniowie Zespołu Szkół w Długosiodle w ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” 27 października uczestniczyli w warsztatach i zwiedzili fascynujący świat pieniądza, czyli wystawy Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka przy NBP w Warszawie.
Na zwiedzających czekało wiele unikalnych atrakcji: Mogli porozmawiać z wirtualnym bankierem, usiąść pod fontanną pieniądza i podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg o wartości około 2 mln zł, a także zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy.
Z warsztatu „Pieniądz z historią w tle” dowiedzieli się, że dzisiejszy pieniądz w niewielkim stopniu przypomina pierwsze złote i srebrne monety starożytnych Greków. Ścieżka zwiedzania poprowadziła ich pomiędzy etapami kształtowania się pieniądza i systemów pieniężnych, a przełomowymi wydarzeniami w dziejach świata i Polski. 
Młodzieży bardzo podobały się warsztaty, wynieśli z nich wiele cennych i praktycznych informacji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
130 nowych terytorialsów na Północnym Mazowszu (foto)

130 nowych terytorialsów na Północnym Mazowszu (foto)

Na terenie jednostki wojskowej w Ciechanowie odbyła się kolejna, już trzecia w tym roku, przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”.
zobacz więcej
Skakali ze spadochronem (foto)

Skakali ze spadochronem (foto)

Kolejna grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne w  CEZiU „Kopernik” wraz z opiekunką Moniką Lipką wzięła udział w szkoleniu spadochronowym w Szkole Spadochronowej Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym koło Lublina. Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne. Etap ten zakończył się testem teoretycznym, który wszyscy pozytywnie zaliczyli. Oprócz szkolenia spadochronowego odbyło się również szkolenie strzeleckie.
zobacz więcej
Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

W VIII Gminnym Konkursie Matematycznym „Liczę na szóstkę z plusem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Leszczydole Nowinach, wzięło udział 6 szkół z gminy Wyszków. 11 najlepszych matematyków z klas IV walczyło o miano Mistrza Matematyki. Organizatorkami konkursu były Anna Suchta i Adriana Rozenek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. 
zobacz więcej
Magiczne spotkanie (foto)

Magiczne spotkanie (foto)

4 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przy udziale fantastycznej młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie gościliśmy utytułowanego wyszkowskiego zawodnika kickboxing’u formuły K-1 pana Piotra Trześniewskiego-Tryca. 
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku