Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Od czytelników

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

08.12.2017
autor: Teresa Przygoda
26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach przygotowuje się do obchodów w roku 2018 dwóch ważnych rocznic – 20. rocznicy nadania szkole im. Jana Pawła II i 40. rocznicy pontyfikatu i tym faktem zapoczątkowała obchody tych jakże ważnych dla szkoły jubileuszów. Sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele relikwie będą wspaniałym darem od naszych uczniów. Młodzież z koła wolontariatu już wcześniej zebrała pieniądze i zainicjowała zakup do kościoła obrazu swojego patrona Jana Pawła II. Miejsce poświęcone w kościele Janowi Pawłowi II będzie skłaniało do refleksji nie tylko uczniów, ale też wszystkich parafian. Możliwość utrwalenia duchowego dziedzictwa po Janie Pawle II w kościele jest przywilejem, obowiązkiem, ale i wyrazem wdzięczności za pontyfikat „Świętego Papieża przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia wiary chrześcijańskiej”. Jan Paweł II służył całemu Kościołowi, miał serce dla wszystkich, ale nigdy nie zapomniał, z jakiego narodu się wywodził.
Oprawę artystyczną mszy przygotowała młodzież. Wystąpił ZPiT „Wyszków”, który zaśpiewał Ojcu Świętemu kilka pięknych refleksyjnych pieśni. „ Zawsze byłeś z nami przez tyle długich, długich lat, swoje serce nam dałeś, teraz pozostawiłeś pustkę, ale błogosław nam Ojcze Święty i czuwaj nad nami” – śpiewali uczniowie. A nasza szkoła już 19. lat realizuje przesłanie tego wielkiego Polaka, który ciągle przemawia i inspiruje. 
Pieśni przeplatane były wierszami Karola Wojtyły, słowami Jana Pawła II i najbliższego przyjaciela Ojca Świętego – kardynała Stanisława Dziwisza. Treści te przekazali uczniowie Iza Wicińska, Dawid Stosio, Oliwia Leonidow, Wiktor Mikołajczyk. A Kuba Dawidczyk i Kacper Rozenek włączyli się w oprawę Mszy Świętej i czytali fragm. Pisma Świętego. 
Podniosły charakter uroczystości nadała obecność biskupa Stanisława Stefanka, który celebrował mszę i wygłosił Słowo Boże.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.27% (167 głosów)
29.94% (206 głosów)
7.56% (52 głosów)
6.83% (47 głosów)
31.40% (216 głosów)
manhattan