Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Od czytelników

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

08.12.2017
autor: Teresa Przygoda
26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach przygotowuje się do obchodów w roku 2018 dwóch ważnych rocznic – 20. rocznicy nadania szkole im. Jana Pawła II i 40. rocznicy pontyfikatu i tym faktem zapoczątkowała obchody tych jakże ważnych dla szkoły jubileuszów. Sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele relikwie będą wspaniałym darem od naszych uczniów. Młodzież z koła wolontariatu już wcześniej zebrała pieniądze i zainicjowała zakup do kościoła obrazu swojego patrona Jana Pawła II. Miejsce poświęcone w kościele Janowi Pawłowi II będzie skłaniało do refleksji nie tylko uczniów, ale też wszystkich parafian. Możliwość utrwalenia duchowego dziedzictwa po Janie Pawle II w kościele jest przywilejem, obowiązkiem, ale i wyrazem wdzięczności za pontyfikat „Świętego Papieża przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia wiary chrześcijańskiej”. Jan Paweł II służył całemu Kościołowi, miał serce dla wszystkich, ale nigdy nie zapomniał, z jakiego narodu się wywodził.
Oprawę artystyczną mszy przygotowała młodzież. Wystąpił ZPiT „Wyszków”, który zaśpiewał Ojcu Świętemu kilka pięknych refleksyjnych pieśni. „ Zawsze byłeś z nami przez tyle długich, długich lat, swoje serce nam dałeś, teraz pozostawiłeś pustkę, ale błogosław nam Ojcze Święty i czuwaj nad nami” – śpiewali uczniowie. A nasza szkoła już 19. lat realizuje przesłanie tego wielkiego Polaka, który ciągle przemawia i inspiruje. 
Pieśni przeplatane były wierszami Karola Wojtyły, słowami Jana Pawła II i najbliższego przyjaciela Ojca Świętego – kardynała Stanisława Dziwisza. Treści te przekazali uczniowie Iza Wicińska, Dawid Stosio, Oliwia Leonidow, Wiktor Mikołajczyk. A Kuba Dawidczyk i Kacper Rozenek włączyli się w oprawę Mszy Świętej i czytali fragm. Pisma Świętego. 
Podniosły charakter uroczystości nadała obecność biskupa Stanisława Stefanka, który celebrował mszę i wygłosił Słowo Boże.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej
Matematycy z Gimnazjum nr 2 na UKSW (foto)

Matematycy z Gimnazjum nr 2 na UKSW (foto)

Uczniowie klasy III b Gimnazjum nr 2 realizującej eksperyment pedagogiczny „Odkrywamy matematykę. Odkrywamy fizykę”, wraz z opiekunami Jolantą Sarnacką i Jadwigą Gerek, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Matematyczno – Przyrodniczy, Szkoła Nauk Ścisłych. Uczelnia jest opiekunem merytorycznym eksperymentu.
zobacz więcej
Bal karnawałowy w „Krainie lodu” (foto)

Bal karnawałowy w „Krainie lodu” (foto)

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Taki też bal w „lodowej” dekoracji odbył się 10 lutego w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Auto też potrzebuje meldunku

Auto też potrzebuje meldunku

Ma pracę, kupiła samochód, odprowadziła od transakcji podatek, ale autem nie może jeździć. Powód? – Okazuje się, że tu nie mogę go zarejestrować, bo nie mam stałego zameldowania – dziwi się nasza czytelniczka. 
zobacz więcej
mrówka inwentaryzacja 2018
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
20.09% (595 głosów)
3.81% (113 głosów)
9.89% (293 głosów)
9.86% (292 głosów)
1.76% (52 głosów)
1.92% (57 głosów)
17.52% (519 głosów)
25.39% (752 głosów)
5.03% (149 głosów)
1.38% (41 głosów)
1.65% (49 głosów)
1.69% (50 głosów)
manhattan