Obchody Dnia Ziemi (foto)

Od czytelników

Obchody Dnia Ziemi (foto)

01.05.2018
autor: ZSS Brańszczyk
Cała społeczność szkolna ZSS w Brańszczyku wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Ziemi. Wszyscy spotkali się na akademii szkolnej przebiegającej pod hasłem „Los Ziemi w naszych rękach”.
Na zebranych czekała edukacyjna prezentacja pt.: "Jak możemy dbać o naszą Planetę?". Prezentację przedstawili uczniowie kl. VII Sebastian Waks oraz Mateusz Masalski, zaś całą akademię poprowadzili uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem p. Marioli Dzierżanowskiej oraz Samorządu Szkolnego. Ponadto na uczniów czekały interesujące konkursy ekologiczne, m. in: odgadywanie zagadek, rzut do celu i odczytywanie haseł przyrodniczych oraz projektowanie i pokaz ekologicznych kostiumów z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dodatkową atrakcją była gra terenowa - podchody, w której wszyscy wzięli czynny udział. Zadania wraz z zagadkami były ukryte na terenie szkoły w różnych miejscach, uczniowie musieli wspólnie podjąć działania - odszukać i wykonać zadania. Zakończenie obchodów Dnia Ziemi uwieńczyły słodkie nagrody dla wszystkich uczestników spotkania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Jedyny taki chór

Jedyny taki chór

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
zobacz więcej
Ruszył program Mama 4+

Ruszył program Mama 4+

1 marca ruszył rządowy program Mama 4+. Wieloletnia praca na rzecz rodziny i trud wychowania co najmniej czwórki dzieci zyskają realną wartość w postaci rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. 
zobacz więcej
Egzamin z tabliczki mnożenia

Egzamin z tabliczki mnożenia

30 września uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyłączyli się do „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” organizowanego już po raz szósty. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym mottem są słowa: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche