Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

Od czytelników

Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

30.11.-0001
autor: ZSS Brańszczyk
W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Siostry Zakonne i Panie Wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku. Uczniowie przyszli w strojach galowych; ich ramiona zdobiły biało-czerwone opaski, a piersi – własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych. Całości towarzyszył podniosły nastrój.
Montaż słowno – muzyczny obejmował informacje o historycznych wydarzeniach, recytowanie wierszy i śpiewanie pieśni w ramach Szkolnego Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich. Zebrani obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną i film pt. „Od Pieśni Legionów do hymnu”, a także wysłuchali nagrania fragmentu przemówienia Marszałka Piłsudskiego. Wszystko pięknie się ze sobą komponowało, wprowadzając oglądających przedstawienie w klimat ówczesnych wydarzeń. Dodatkowe wrażenia podnosiła piękna dekoracja, a także wizyta niezwykłych gości – przedstawicieli Związku Piłsudczyków z Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie na czele z Ks. Kan. Pawłem Stacheckim, kapelanem w stopniu podpułkownika Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, pułkownikiem Konradem Wróblem oraz kapitanem Jerzym Żółkowskim. Niecodzienni goście w obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położyli na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Jednak najwięcej wrażeń, szczególnie chłopcom, dostarczył pokaz broni białej (szabel, mieczy) oraz starych pieniędzy. Spotkanie było też okazją do złożenia gratulacji Bartkowi Waśniewskiemu i Mateuszowi Masalskiemu.
Na zakończenie uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili gości na pyszną szarlotkę, którą własnoręcznie upiekli. Ponadto osoby biorące udział w przedstawieniu otrzymały słodkie upominki.
To była niezwykła i prawdziwa lekcja historii oraz patriotyzmu, która zapewne na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych na tej pięknej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w I Ogólnoszkolnej Triadzie Konkursów Przedmiotowych. Mogli sprawdzić wiedzę z matematyki, przyrody czy wziąć udział w konkursie pięknego czytania. Zadania konkursowe były dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników oraz sprawdzały wybrane zagadnienia z zakresu czytanych książek, wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.
zobacz więcej
Środki chemiczne to nie zabawa (foto)

Środki chemiczne to nie zabawa (foto)

Rozdanie nagród w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!” odbyło się 5 czerwca o godz. 10 w sali Zarządu Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Nagrody wręczyli: starosta Bogdan Pągowski, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala i kierownik placówki terenowej KRUS w Wyszkowie Jerzy Żukowski.
zobacz więcej
Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Już po raz drugi w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania. Przygotowali go najmłodsi uczniowie z klas 0 – IV pod okiem swoich pań: E. Szymańskiej, J. Piątkowskiej, J. Karaśkiewicz i A. Kowalskiej. W organizację włączyli się też rocznice uczniów.
zobacz więcej
Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

W Przedszkolu nr 9 już od maluszka uwrażliwiamy i zachęcamy dzieci do pomagania innym, zapoznajemy z rówieśnikami żyjącymi w różnych regionach świata, kształtujemy postawę otwartości i tolerancji na inne kultury. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku