Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

Od czytelników

Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

30.11.-0001
autor: ZSS Brańszczyk
W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Siostry Zakonne i Panie Wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku. Uczniowie przyszli w strojach galowych; ich ramiona zdobiły biało-czerwone opaski, a piersi – własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych. Całości towarzyszył podniosły nastrój.
Montaż słowno – muzyczny obejmował informacje o historycznych wydarzeniach, recytowanie wierszy i śpiewanie pieśni w ramach Szkolnego Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich. Zebrani obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną i film pt. „Od Pieśni Legionów do hymnu”, a także wysłuchali nagrania fragmentu przemówienia Marszałka Piłsudskiego. Wszystko pięknie się ze sobą komponowało, wprowadzając oglądających przedstawienie w klimat ówczesnych wydarzeń. Dodatkowe wrażenia podnosiła piękna dekoracja, a także wizyta niezwykłych gości – przedstawicieli Związku Piłsudczyków z Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie na czele z Ks. Kan. Pawłem Stacheckim, kapelanem w stopniu podpułkownika Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, pułkownikiem Konradem Wróblem oraz kapitanem Jerzym Żółkowskim. Niecodzienni goście w obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położyli na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Jednak najwięcej wrażeń, szczególnie chłopcom, dostarczył pokaz broni białej (szabel, mieczy) oraz starych pieniędzy. Spotkanie było też okazją do złożenia gratulacji Bartkowi Waśniewskiemu i Mateuszowi Masalskiemu.
Na zakończenie uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili gości na pyszną szarlotkę, którą własnoręcznie upiekli. Ponadto osoby biorące udział w przedstawieniu otrzymały słodkie upominki.
To była niezwykła i prawdziwa lekcja historii oraz patriotyzmu, która zapewne na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych na tej pięknej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star