Narodowe Czytanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Narodowe Czytanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

09.09.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
W piątek 6 września w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się kolejna już odsłona akcji Narodowego Czytania. Spotkanie, w czasie którego starsi uczniowie poznali „Katarynkę” B. Prusa, przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
 
Wybór lektury nie był przypadkowy. Tegoroczna akcja odbywała się bowiem w całej Polsce pod znakiem polskich nowel. Para Prezydencka, która patronuje akcji, wybrała spośród wielu osiem tytułów do wspólnego czytania. Jak podkreśla prezydent RP Andrzej Duda, nowele polskie to niezwykła lektura. Ich teksty „uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.
Spotkanie w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku przygotowały i poprowadziły Anna Bieżuńska - nauczyciel biblioteki szkolnej oraz Katarzyna Kozłowska - nauczyciel języka polskiego. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Programiści z Gimnazjum nr 2

Programiści z Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 znalazło się na liście szkół, które uczestniczą w „Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach” (w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej). Jednym z warunków przystąpienia do projektu było zaakceptowanie przez Kuratorium Oświaty innowacji pedagogicznej „Otwieranie drzwi nowoczesnego świata- nauka programowania”, której autorką jest pani Agnieszka Pałka.
zobacz więcej
Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Gminę Wyszków w ramach projektu „Organizacja konkursów ekologicznych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków”. Konkurs został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
zobacz więcej
Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Mamy prawdziwy wysyp obrońców interesów osób z niesprawnościami (OzN) wśród kandydatów na wyszkowskich radnych. Jedna z kandydatek tak zapędziła się, że w swojej ulotce wyborczej podwoiła odsetek OzN w Polsce do blisko 20%! Czyżby dla podniesienia rangi swoich obietnic? A wystarczy sięgnąć do źródeł. Wg spisu powszechnego ludności z 2011 r., w Polsce żyje ok. 4,7 mln OzN (12,2%), z czego 3,1 mln (8,1%) ma prawne potwierdzenie niesprawności.
zobacz więcej
Sportowa paraolimpiada (foto)

Sportowa paraolimpiada (foto)

28 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w IV Sportowej Paraolimpiadzie pod Dębami w Ostrówku. Organizatorzy imprezy to Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku oraz Powiat Wołomiński. 
zobacz więcej
Zitcom