Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Od czytelników

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

06.06.2018
autor: Organizatorzy
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkół Podstawowych w Łosinnie, Olszance, Rybnie, Lucynowie, Leszczydole Starym, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 5 w Wyszkowie oraz z Leszczydołu-Nowin. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 90 minut rozwiązać 29 zadań zamkniętych.
Komisja konkursowa wyłoniona spośród nauczycieli matematyki przyznała I miejsce Annie Zapert ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce - Bartoszowi Piórkowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2, a III - Gabrieli Niegowskiej ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczali naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Sławomir Cieślak i dyrektor szkoły w Leszczydole-Nowinach Krzysztof Ochmański. Pan Sławomir Cieślak nawiązał do znanego wyszkowianina, wybitnego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego i życzył uczniom równie wielkich osiągnięć matematycznych. Pan dyrektor pogratulował uczestnikom i podziękował im za udział w konkursie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

Tegoroczne zimowisko Hufca Wyszków odbyło się w dniach 20 – 24 stycznia w Długosiodle. Zuchy i harcerze z Wyszkowa, Ostrowi Maz., Komorowa, Pniewa i Lucynowa spędzili wspólnie prawie pięć dni, świetnie się bawiąc. Prawie sto osób działało w trzech grupach wiekowych: najmłodsze zuchy przeniosły się do Krainy Lodu, harcerze podróżowali przez starożytne krainy pod hasłem „Veterum”, a harcerze starsi wsiedli do Azja Expresu. 
zobacz więcej
Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja (foto)

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja (foto)

Konstytucja jest bardzo ważnym dokumentem. Każdy obywatel powinien wiedzieć, jaką pełni funkcję i co zmieniło w życiu Polaków jej ustanowienie. Doskonałą okazją, by sobie to uświadomić, są obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miały one miejsce 27 maja. 
zobacz więcej
Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki, uczeń klasy III b Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, został laureatem XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W marcu z zadaniami matematycznymi w ramach tego konkursu zmierzyło się około 350.000 polskich uczniów. 
zobacz więcej
Matematyczny As (foto)

Matematyczny As (foto)

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla klas piątych Matematyczny As. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Piłsudski, Paderewski, Dmowski… - pamiętamy”, z racji obchodów w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star