Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Od czytelników

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

06.06.2018
autor: Organizatorzy
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkół Podstawowych w Łosinnie, Olszance, Rybnie, Lucynowie, Leszczydole Starym, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 5 w Wyszkowie oraz z Leszczydołu-Nowin. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 90 minut rozwiązać 29 zadań zamkniętych.
Komisja konkursowa wyłoniona spośród nauczycieli matematyki przyznała I miejsce Annie Zapert ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce - Bartoszowi Piórkowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2, a III - Gabrieli Niegowskiej ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczali naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Sławomir Cieślak i dyrektor szkoły w Leszczydole-Nowinach Krzysztof Ochmański. Pan Sławomir Cieślak nawiązał do znanego wyszkowianina, wybitnego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego i życzył uczniom równie wielkich osiągnięć matematycznych. Pan dyrektor pogratulował uczestnikom i podziękował im za udział w konkursie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość