Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Od czytelników

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

06.06.2018
autor: Organizatorzy
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkół Podstawowych w Łosinnie, Olszance, Rybnie, Lucynowie, Leszczydole Starym, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 5 w Wyszkowie oraz z Leszczydołu-Nowin. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 90 minut rozwiązać 29 zadań zamkniętych.
Komisja konkursowa wyłoniona spośród nauczycieli matematyki przyznała I miejsce Annie Zapert ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce - Bartoszowi Piórkowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2, a III - Gabrieli Niegowskiej ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczali naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Sławomir Cieślak i dyrektor szkoły w Leszczydole-Nowinach Krzysztof Ochmański. Pan Sławomir Cieślak nawiązał do znanego wyszkowianina, wybitnego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego i życzył uczniom równie wielkich osiągnięć matematycznych. Pan dyrektor pogratulował uczestnikom i podziękował im za udział w konkursie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Olimpiada zdrowego stylu życia

Olimpiada zdrowego stylu życia

W bieżącym roku szkolnym odbywa się XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
zobacz więcej
Jak być lepszym od siebie samego? Relacja z wakacyjnego wyjazdu nauczycieli I LO na szkolenia do Cam

Jak być lepszym od siebie samego? Relacja z wakacyjnego wyjazdu nauczycieli I LO na szkolenia do Cam

„Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.” Te słowa XIV Dalajlamy przyświecały grupie siedmiu nauczycieli, którzy w lipcu tego roku wyruszyli do Cambridge w Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Podniesienie kompetencji językowych i zawodowych nauczycieli I LO w Wyszkowie.” Projekt finansowany był w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – Mobilność kadry edukacji szkolnej.
zobacz więcej
Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
zobacz więcej
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło