Na Kongresie Regionów (foto)

Od czytelników

Na Kongresie Regionów (foto)

26.06.2019
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Burmistrz Wyszkowa był prelegentem podczas X jubileuszowej edycji Kongresu Regionów.
 
Kongres odbył się w dniach 11-12 czerwca we Wrocławiu. To najważniejsze spotkanie liderów samorządowych. Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. o innowacyjnych rozwiązaniach w miastach i regionach, a także wymieniano się lokalnymi doświadczeniami.
Tegoroczny program Kongresu Regionów obejmował pięć bloków tematycznych: przestrzeń, mobilność, środowisko, finanse i strategie 2030. W programie znalazła się także sesja specjalna Otwartość na zmiany społeczne oraz scenę AI (Artificial Intelligence) w biznesie i samorządzie.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski prezentował temat „Zasady tworzenia gminnego zasobu nieruchomości jako narzędzie rozwoju Gminy”, na scenie głównej podczas segmentu tematycznego finanse.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przez cały rok szkolny 2018/2019 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle poznawały matematykę, uczestnicząc w różnych działaniach wg programu autorskiego „Matematyka dla Smyka”. 12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej. 
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej
Wiwat Maj, Trzeci Maj! (foto)

Wiwat Maj, Trzeci Maj! (foto)

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie uroczystym apelem uczczono 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
zobacz więcej
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” działające od kilku lat w Leszczydole-Nowinach podejmuje się realizacji wielu ciekawych zadań. Szczególną uwagę przywiązuje do poznania historii swojej Małej Ojczyzny oraz promowania lokalnego dziedzictwa i kultury. I właśnie tym zagadnieniom był poświęcony realizowany w roku 2018 projekt, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.
zobacz więcej