Moje piękne miasto

Od czytelników

Moje piękne miasto

26.07.2016
autor: WTBS
Konkurs „Moje piękne miasto” od 8 lat organizują Wyszkowskie TBS sp. z o. o. (do 2012 r. Zakład Administracji Domów Mieszkalnych), Urząd Miejski oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Nagradzani w nim są ci mieszkańcy budynków komunalnych, którzy najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowali tereny wokół swoich bloków i domów. 
W miniony czwartek odbyła się wizyta komisji konkursowej. W jej skład weszli: Danuta Kukwa, Danuta Sosnowska, Jan Abramczyk – radni miejscy, Renata Polak – Urząd Miejski, Jadwiga Smyk – OPS, Iwona Gmurczyk – WTBS. Każdy z sześciu członków komisji mógł przyznać maksymalnie po 10 punktów w pięciu kategoriach – maksymalnie więc można zdobyć 500 punktów. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi na początku września.
W porównaniu do ubiegłorocznej edycji konkursu stwierdzono większe zainteresowanie mieszkańców dbałością o swoje najbliższe otoczenie. 
Wizyta komisji konkursowej była poprzedzona wcześniejszymi ogłoszeniami, co spowodowało, że przedstawiciele poszczególnych budynków mogli osobiście zaprezentować swoje osiągnięcia. W tym roku było to utrudnione ze względu na to, że w wielu budynkach były lub są prowadzone prace remontowe, powodując nawet zniszczenia fragmentów zieleni.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

W środę 31 maja w Przedszkolu nr 9 „Bajka” w Wyszkowie odbył się gminny konkurs „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima”. Jan Brzechwa i Julian Tuwim to czarodzieje słowa i dziecięcej radości. Ich popularność wśród kilku już pokoleń jest niezwykła. Podczas naszego konkursu znane wszystkim wiersze usłyszeliśmy w nowej wersji, wersji muzycznej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a występy oceniało niezależne jury.
zobacz więcej
Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrole Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzone u płatników składek będą bardziej nacelowane na nieprawidłowości. ZUS poprzedzi je szczegółową analizą ryzyka.
zobacz więcej
Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Uczniowie kl. VII i III gla SOSW w Wyszkowie poznawali historię wyszkowskich Żydów. Na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowieści o Żydach zamieszkujących przed wojną nasze miasto, poznali ich tradycje, zwyczaje i codzienne życie. Dowiedzieli się, kim był urodzony w Wyszkowie Mordechaj Anielewicz oraz gdzie stała kiedyś żydowska synagoga i mykwa. Oglądali stare fotografie. Historia wyszkowskiego kirkutu i Pomnika Pamięci Żydów Wyszkowa tak ich zafascynowała, że postanowili na własne oczy zobaczyć to miejsce.
zobacz więcej
Śladem naszych publikacji: Źle zajmowali się miejską zielenią

Śladem naszych publikacji: Źle zajmowali się miejską zielenią

Gmina wypowiedziała umowę firmie, która w tym roku zajmowała się utrzymaniem zieleni w mieście. Jednocześnie został ogłoszony przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan